Wzrost ten był możliwy dzięki silnemu związaniu się TFI z Bankiem BPH – co nastąpiło z początkiem br. – oraz konsekwentnemu wdrażaniu opracowanej wspólnie strategii. Zakłada ona pełne wykorzystanie potencjału sieci sprzedaży Banku BPH i nowych kanałów dystrybucji, a także systematyczne wzbogacanie oferty Banku dla klienta detalicznego poprzez pełną integrację oferty produktowej.– mówi Tomasz Mozer, Członek Zarządu BPH TFI.
Wyrazem silnego związku BPH TFI z macierzystym Bankiem są oferowane w ostatnim okresie wspólne produkty jak Indywidualne Plany Lokacyjne (IPL) – będące połączeniem lokaty i funduszu, przez co oferują możliwość osiągnięcia wyższego zysku. IPL występują w trzech wariantach: Stabilnym, Zrównoważonym, oraz Dynamicznym i uwzględniają indywidualne preferencje co do stopnia akceptowanego ryzyka związanego z inwestowaniem. Produkt ten cieszy się sporą popularnością, na co wskazuje fakt, iż liczba uczestników IPL wzrosła w ciągu pierwszych ośmiu tygodni od momentu ich sprzedaży trzydziestokrotnie, a wolumen sprzedaży wzrósł ponad dwadzieścia cztery razy. Środki lokowane w IPL są alokowane w fundusze na poziomie 55,89%.
Na niewątpliwie dynamiczny wzrost udziału w rynku miała również wpływ emisja certyfikatów Funduszu Inwestycyjnego BPH FIZ Bezpieczna Inwestycja, zakończonej pełnym sukcesem w czerwcu na poziomie 80 mln złotych. Najnowszym produktem są Indywidualne Konta Emerytalne (IKE), oferujące możliwość oszczędzania na dodatkową emeryturę.
Naszym celem jest włączenie BPH TFI do grona liderów i 10% udział w rynku funduszy inwestycyjnych w ciągu trzech lat. Pomimo pewnego osłabienia tempa wzrostu tego segmentu rynku cel nasz podtrzymujemy i uznajemy za w pełni realny – podsumował Rafał Mania Prezes BPH TFI.