„Gazeta Prawna” zapytała doradców finansowych o ich zdaniem najbardziej innowacyjne produkty w najbardziej popularnych kategoriach. Z ankiety wynika, że wśród oferowanych rachunków osobistych wyróżniają się: eKonto w mBanku oraz Konto <30 w BZ WBK. "Konto w mBanku pomimo niewątpliwej wady, jaką jest brak placówek może stanowić centrum zarządzania własnymi finansami. Ten rachunek nie ma konkurencji, jeśli chodzi o usługi dodane i łatwość korzystania. Oprócz standardowych produktów bankowych konto wyróżnia się szerokim dostępem do funduszy inwestycyjnych, ubezpieczeń, rachunku maklerskiego. W połączeniu z hasłami i alarmami SMS-owymi tworzy jedną z najbardziej innowacyjnych ofert na rynku kont osobistych." – czytamy w "Gazecie Prawnej".
„Z kolei Konto <30 w BZ WBK przeznaczone dla osób, które nie skończyły 30 roku życia, to dobra propozycja na nadchodzące wakacje spędzane za granicą. Bank do końca września gwarantuje darmową wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie [..]. "Wśród innowatorów wymieniani są także Toyota Bank – za uruchomienie bardzo zaawansowanej usługi bankowości internetowej (ciekawa funkcjonalność, elektroniczny sejf na dokumenty), a także Raiffeisen Bank za bankowość mobilną." – czytamy dalej.
„W przypadku kart płatniczych największą innowacyjnością charakteryzuje się obecnie BZ WBK – oceniają doradcy finansowi. Bank wprowadził mikroprocesory na wszystkich swoich kartach. Zrobił to zdecydowanie wcześniej niż konkurencja i to w pełni kompleksowo. Dodatkowo BZ WBK ciągle wprowadza i rozwija nowe karty partnerskie. W tym segmencie jest to obecnie najbardziej widoczny na rynku. Wydał m.in. ciekawe karty z portalem Money.pl, Allegro, Multikinem oraz siecią przychodni Lux Med.” – pisze „Gazeta Prawna”.
Bankowość elektroniczna zyskuje w ostatnim czasie coraz większą popularność. Korzystanie z usług bankowych przez internet jest wygodniejsze i w wielu przypadkach także tańsze. Banki udostępniają w sieci nowe produkty i usługi. Obecnie klienci mogą już kupować w ten sposób m.in. jednostki funduszy inwestycyjnych, czy też obsługiwać rachunki maklerskie. Standardem są już rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe obsługiwane przez internet.
Więcej informacji w „Gazecie Prawnej”.