„Oferta dla mikro- i małych firm, których roczny obrót nie przekracza 10 mln zł, ma być tym, czym bank chce wyróżniać się na rynku. Prezes Karpiński uważa, że banki nie mają specjalnych produktów dla tych najmniejszych, często jednoosobowych przedsięwzięć. – Dla takich klientów warto przygotować mocno uproszone procedury – wyjaśnia Mariusz Karpiński. BWE zacznie zabiegać o ten fragment rynku dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Dlaczego tak późno? Bo dopiero wtedy bank wdroży system informatyczny, który umożliwi obsługę małych firm, a także klientów indywidualnych. Zarząd BWE w wakacje wybierze optymalny dla swoich planów system.”, pisze „Rzeczpospolita”.
„Natomiast już w przyszłym miesiącu pośrednicy finansowi zaczną oferować kredyty konsumenckie BWE. Pierwsze pojawią się pożyczki gotówkowe, potem kredyty samochodowe i karty kredytowe. Właścicielem BWE jest fundusz Innova Capital, który jest zaangażowany również w Expandera. Jednak to nie ten pośrednik będzie pierwszym, który zaoferuje produkty banku. – Dopiero pracujemy nad tym, jak ma wyglądać nasza współpraca z Expanderem. Jest jednak za wcześniej na podawanie jakichś szczegółów – zastrzega Mariusz Karpiński.”, czytamy.
„BWE na pewno zmieni nazwę. Nowa nie została jeszcze wybrana i zostanie zaprezentowana dopiero po wakacjach. Strategia zakłada także, że spółka będzie używać różnych marek dla swoich produktów.”, informuje dziennik.
W listopadzie 2007 r. fundusz inwestycyjny Innova/4 L.P., któremu doradza Innova Capital, stał się większościowym akcjonariuszem Banku Współpracy Europejskiej. Innova Capital należy do największych grup funduszy private equity działających w Europie Środkowej. Do tej pory fundusze Innova zainwestowały ponad 300 milionów EUR w 35 spółek, między innymi w PolCard, Euronet, Dom Finansowy QS, Energis, Mercor, czy Expander.
Więcej w „Rzeczpospolitej”.