Bank Credit Agricole dołączył do partnerów konferencji Carbon Footprint Summit, która odbywa się w Krakowie od pięciu lat. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest dekarbonizacja. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Carbon Footprint.
Bank Credit Agricole angażuje się we wspieranie wielu wydarzeń związanych ze zrównoważonym rozwojem i ESG. Tym razem został partnerem konferencji Carbon Footprint Summit, która odbędzie się 7 października 2024 r. w ICE Kraków. To już piąta edycja tego wydarzenia, którego organizatorem jest Fundacja Carbon Footprint. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest dekarbonizacja.
W programie wydarzenia znajdzie się m.in. konferencja naukowa, podczas której odbędą się liczne panele dyskusyjne i prezentacje na temat ESG i dekarbonizacji. Jednym z partnerów honorowych jest Akademia Górniczo-Hutnicza, która jest partnerem „Strefy Gen Z[miany]” – autorskiego projektu Fundacji. Na uczestników czekają dwie sceny, a na jednej z nich ze swoim keynote speechem wystąpi Aleksandra Rutkowska z banku Credit Agricole, która opowie o transformacji energetycznej firm oraz dotacjach związanych z tym celem. Organizatorzy wydarzenia stworzyli także przestrzeń medialną na debaty i prelekcje ekspertów.
W trakcie trwania konferencji uczestnicy także będą mogli skorzystać z kalkulatora śladu węglowego. Bank stworzył go we współpracy ze start-upem TerGo. Zainteresowani tematyką redukcji swoich emisji otrzymają niespodzianki.
Partnerstwo nad Carbon Footprint Summit wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju i ESG banku Credit Agricole.
– Naszym strategicznym celem jest edukowanie wszystkich interesariuszy o kwestiach środowiskowych i społecznych. Dlatego organizujemy szkolenia i warsztaty, a także wdrażamy narzędzia np. kalkulatory CO2, które pomagają naszym klientom uświadomić sobie, jaki mają wpływ na klimat i jak go minimalizować. Jednocześnie wspieramy różne programy i wydarzenia eksperckie, które koncentrują się na tematyce zrównoważonego rozwoju i ESG. Konferencja Carbon Footprint Summit jest świetnym przykładem takiego działania – podkreśla Ewa Deperas-Jarczewska, dyrektorka Zespołu Corporate Sustainability w banku Credit Agricole.
– Dziś już nie mówimy wyłącznie o śladzie węglowym i zmianach klimatu. Dziś mówimy o precyzyjnej strategii redukcji emisji gazów cieplarnianych, będącej nie tylko wyrazem troski o środowisko, klimat i człowieka, ale również zainteresowania potrzebami biznesu, który wykorzystuje szanse, by wzrastać w sposób zrównoważony, z wzięciem pod uwagę interesów beneficjentów: klientów, partnerów, pracowników czy inwestorów. Cieszę się, że w tym roku mamy możliwość współtworzyć nasze wydarzenie z bankiem Credit Agricole. To świetny przykład realizacji 17 Celu Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030 ONZ – Partnerstwa na rzecz Celów. – dodaje Agnieszka Rozwadowska, prezeska Fundacji Carbon Footprint, organizatora piątej edycji Carbon Footprint Summit 2024.
Bank jest też partnerem programu Climate Leadership Centrum UNEP/GRID Warszawa, programu Climate Positive Fundacji Global Compact Network Poland oraz Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W 2024 r. bank wsparł organizację inauguracji Miesiąca Różnorodności, projekt RE:Generacja czy konkurs dla uczniów Save the Earth organizowany przez Akademię Leona Koźmińskiego.
Fundacja Carbon Footprint to jedna z pierwszych organizacji pozarządowych w Europie Środkowej, która buduje świadomość na temat śladu węglowego. Tworzy projekty edukacyjne, społeczne i biznesowe, które skupiają się na budowaniu świadomości klimatycznej oraz inicjowaniu zmian w społeczeństwie. W ramach celów statutowych Fundacja promuje edukację klimatyczną i ekologiczną, rozwijając projekty dla odpowiedzialnego biznesu. Jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Źródło: Credit Agricole