„Zwycięzcą najnowszego rankingu kart kredytowych przygotowanego przez Open Finanse jest srebrna karta kredytowa MC oferowana przez Alior Bank. Nie tylko jest ona bezpłatna w pierwszym roku użytkowania, ale można też na niej zarabiać. Jej główna zaletą jest zwrot na konto 1 proc. wartości transakcji opłaconych kartą. – W drugim roku taka karta także może nic nie kosztować, jeśli w poprzednich 12 miesiącach klient wykonał transakcje na 10 tys. zł – mówi Mateusz Ostrowski z Open Finance.”, czytamy.
„Minusem karty Aliora jest też brak możliwości zamiany kredytu w karcie na tańszy kredyt gotówkowy. Takie możliwości daje natomiast druga w naszym rankingu karta BPH. Jeśli jej właściciel ma problemy z zapłatą za transakcje dokonane kartą, to może to zadłużenie zamienić na zwykły kredyt ratalny. Ubezpieczenie tej karty dotyczy nie tylko nieuprawnionych transakcji, ale też kosztów leczenia za granicą.”, pisze dziennnik.
„W pierwszej trójce naszego rankingu znalazła się również srebrna karta BZ WBK. Na pierwszy rzut oka jest ona dość droga, bo już w pierwszym roku trzeba zapłacić 2,5 proc. przyznanego w karcie limitu, ale nie więcej niż 58 zł. Jeśli jednak klient wykona trzy transakcje kartą w ciągu trzech miesięcy, to automatycznie z opłaty jest zwolniony. W tym wypadku jest także możliwość zamiany długu w karcie na tańszy kredyt ratalny.”, informuje gazeta.
Coraz trudniej jest znaleźć kartę wyróżniającą się niskim oprocentowaniem kredytu. W większości banków stawki zbliżyły się już do maksymalnego dopuszczalnego limitu, czyli 20 proc. Niektóre karty oferują jednak mozliwość rozbica większego zakupu na raty, dzięki czemu klient zyskuje dostęp do tańszego kredytu. Sama procedura skorzystania z opcji ratalnej wygląda podobnie we wszystkich bankach. Płatności za towar dokonuje się kartą w standardowy sposób. W ciągu kilku następnych dni klient zgłasza na infolinii, że chce rozbić spłatę zadłużenia na równe raty. Po dokonaniu zakupu karta funkcjonuje nadal na takich samych zasadach, z tym, że jej posiadacz ma do dyspozycji mniejszy limit kredytowy.
Szczegóły rankingu w dzisiejszym wydaniu „Dziennika Gazeta Prawna” w artykule „Alior, Bank BPH i BZ WBK wypadły najlepiej w najnowszym rankingu kart kredytowych” autorstwa Romana Grzyba.
WB
Chcesz wiedzieć, na jaki kredyt możesz sobie pozwolić? Oszacuj swoją zdolność kredytową w kalkulatorze Bankier.pl.