Oferta usług dla klientów tego segmentu jest zintegrowana. Obejmuje usługi bankowości prywatnej w kraju, z własnym zapleczem asset management w postaci oferty Fortis Private Investments Polska oraz usługi bankowości prywatnej w znanych centrach private banking na świecie, m.in. w Luksemburgu, Szwajcarii, Singapurze, Dubaju. Obsługa w tych centrach mówi po polsku. Klienci, obok usług związanych z bieżącą obsługą, mają do dyspozycji planowanie majątkowe, doradztwo w kwestiach spadkowych, specjalne struktury prawno – podatkowe, itp. Oferta skierowana jest do osób z dużym potencjałem finansowym.
Usługi private banking w Fortis Banku oferowane są z zachowaniem pełnej poufności poprzez zastosowanie tzw. zasady chińskich murów gwarantującej poufność informacji o środkach zdeponowanych w banku. Współpraca z klientami private banking opiera się na relacjach z doradcami, którzy mają wieloletnie doświadczenie w bankowości prywatnej
Historia Fortis Private Banking sięga 1720 roku, kiedy Gregorius Mees rozpoczął w Rotterdamie działalność brokerską, pośrednicząc w obrocie weksli i polis ubezpieczeniowych. Po latach międzynarodowej ekspansji firma połączyła się z działającą od połowy XIX wieku w Amsterdamie firmą JL Piersona, tworząc spółkę MeesPierson.
Od 1997 roku MeesPierson jest częścią grupy Fortis. Kolejne alianse (m.in. z Banque Generale du Luxembourg w 1997 roku i z Dryden Wealth Management w 2004 roku) ugruntowały pozycję Fortis jako międzynarodowego dostawcy usług Private Banking.
Od początku 2005 roku wszystkie usługi MeesPierson oferowane są pod marką Fortis.
Obecnie Fortis Private Banking zarządza aktywami przekraczającymi 65 miliardów euro w 19 krajach. W rankingu Euromoney (styczeń 2006 r.) Fortis Private Banking plasuje się na 11. miejscu w globalnym rankingu usług private banking i na 7. miejscu w Europie Zachodniej.