Grupa Santander wspiera wyrównywanie szans na rynku pracy i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Nieustannie angażuje się w projekty promujące przywództwo kobiet w biznesie. Bank ogłosił 14. edycję Szkolenia Santander | SW50 Leadership Programme 2024 – LSE dla 50 kobiet na stanowiskach kierowniczych. Kurs prowadzony jest przez prestiżową uczelnię London School of Economics and Political Science (LSE).
Program skierowany jest do kobiet z 11 państw (Argentyny, Brazylii, Chile, Niemiec, Meksyku, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Urugwaju). Od momentu rozpoczęcia 1. edycji, w projekcie uczestniczyło 750 liderek.
Program kursu skupia się przede wszystkim na rozwoju kompetencji z zakresu zarządzania. Uczestniczki będą brały udział w szkoleniach poświęconych stylom i technikom kierowania zespołem i projektami. Podczas kursu wypracują też i przeanalizują swój własny pomysł na przywództwo. Będą miały również możliwość udziału w konferencjach oraz indywidualnych i grupowych sesjach coachingowych. Program to także świetna okazja do podzielenia się doświadczeniami związanymi z karierą zawodową, a także zbudowania międzynarodowej sieci kontaktów.
– Kompleksowy i realizowany z powodzeniem program Santander W50 odzwierciedla zaangażowanie banku w promowanie przywództwa kobiet. Kluczowym elementem programu są szkolenia, w tym te prowadzone przez naszego wieloletniego partnera – London School of Economics – mówi Rafael Hernández, zastępca globalnego szefa Santander Universidades.
– Jesteśmy bardzo dumni z naszej współpracy z Grupą Santander w ramach realizacji tego ważnego programu odpowiadającego na potrzeby kobiet na stanowiskach kierowniczych. Przy każdej edycji, jesteśmy pod wrażeniem wysokiego poziomu, a także różnorodności, jaką reprezentują osoby zgłaszające się do programu. W tym roku również czekamy na zgłoszenia i jesteśmy pewni, że dotychczasowy wysoki poziom zostanie podtrzymany – mówi Phil Carter, Associate Director of Executive Education w LSE.
Program realizowany jest stacjonarnie, na kampusie LSE. Stypendium zapewnia liderkom pokrycie kosztów za kurs, czesne oraz zakwaterowanie w Londynie.
Program składa się z trzech etapów:
- sesja online, podczas której 50 uczestniczek poznaje się z grupą oraz profesorami i mentorami,
- etap główny, tygodniowy kurs w Londynie na kampusie LSE,
- sesja online, podczas której uczestniczki prezentują wykładowcom swoje indywidualne plany rozwoju.
Zgłoszenia do udziału w programie można składać na stronie Santander Open Academy (Santanderopenacademy.com) do 13 marca 2024 roku.
Grupa Santander wzmacnia swoje zaangażowanie w edukację i zwiększanie dostępu do rynku pracy, uruchamiając programy szkoleniowe i kursy realizowane we współpracy z prestiżowymi instytucjami międzynarodowymi. Santander Open Academy to globalna platforma szkoleniowa oraz narzędzie do rozwoju zawodowego. Oferuje dostęp do szkoleń doskonalących umiejętności zawodowe i zwiększających szanse na zatrudnienie. Ten cel realizuje poprzez kursy dofinansowywane w 100%, wysokiej jakości bezpłatne treści i stypendia realizowane we współpracy z wiodącymi uczelniami i instytucjami na całym świecie. Kursy dostępne na platformie są aktualizowane w zależności od tego, które umiejętności są w danym momencie najbardziej poszukiwane na rynku.
Santander wspiera edukację i przedsiębiorczość oraz zwiększanie szans na zatrudnienie
Grupa Santander wspiera zrównoważony rozwój nakierowany na eliminację wykluczenia społecznego. Trwające już od 27 lat zaangażowanie Banku w edukację, przedsiębiorczość i zwiększanie szans na zatrudnienie wyróżnia go na tle innych instytucji finansowych na świecie. Bank przeznaczył na ten cel ponad 2,2 mld EUR i we współpracy z 1 300 uczelniami udzielił wsparcia ponad milionowi osób i firm. Został także uznany za jedną z instytucji, które w największym stopniu przyczyniają się do zmieniania świata na lepsze według rankingu magazynu Fortune „Change the World” 2023.
Źródło: Santander Bank Polska