W ubiegłym tygodniu nie doszło do skutku zapowiadane spotkanie ministra skarbu z prezesem UniCredito Alessandro Profumo w sprawie połączenia polskich banków. We wtorek były szef resortu skarbu Andrzej Mikosz podał się do dymisji. W związku z czasowym nieobsadzeniem urzędu, Kazimierz Marcinkiewicz osobiście zajął się resortem. – Premier w sprawie spotkania z UniCredito nie wyraził jeszcze swojej woli. Nie wiadomo, jakie będą decyzje i kiedy zapadną – stwierdziła Barbara Kasprzycka. Poprzedni minister zamierzał zmusić Włochów do sprzedaży BPH i pismo z tą informacją wysłał do centrali UniCredito w Mediolanie tuż przed świętami Bożego Narodzenia.
Nazwisko nowego ministra skarbu jest już znane i pozostaje tylko czas jego powołania. – Sądzę, że do końca stycznia termin będzie ustalony. Sprawa fuzji Pekao i BPH nie ma wpływu na nominację nowego ministra powiedział Przemysław Gosiewski, szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Jednocześnie oświadczył, że on sam nie jest kandydatem na to stanowisko.
Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska, która podobno była zainteresowana kierowaniem resortem skarbu, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej nie chciała odnosić się do kwestii połączenia Pekao i BPH.