„Na obniżki zdecydowały się nawet banki, które ostatnio przodowały w rankingach lokat czyli Noble Bank i Meritum Bank. Z kolei BGŻ obniżył oprocentowanie lokaty na sześć miesięcy, ale podniósł stawkę dla rocznego depozytu. Wyższe oprocentowanie na pół roku zaproponował BZWBK, a ING podniósł oprocentowanie lokaty dwuletniej. Więcej na półrocznej lokacie zarobią też klienci MultiBanku.” donosi portal.
„Tych kilka podwyżek nie może jednak przesłonić trendu obniżania oprocentowania lokat. Banki nie mają większych problemów z płynnością więc obniżają stawki. Widać to również po spadającej stopie WIBOR. Ta trzymiesięczna jest rekordowo niska i wynosi już 4 proc.” czytamy.
W okresie przedwakacyjnym banki stawiają bardziej na sprzedaż produktów kredytowych, niż depozytowych. Po fali reklam kredytów hipotecznych przyjdzie czas na karty kredytowe i szybkie pożyczki. Osoby czekające na korzystne oferty kredytowe powinny jednak pamiętać o rekomendacji T, która spowoduje, że przez zmiany w liczeniu zdolności kredytowej część osób nie będzie miała szans na kredyt.
Więcej na Forsal.pl w artykule „Banki, które obniżyły oprocentowanie lokat: BGK, Deutsche Bank, Eurobank, Getin, ING, Lukas, mBank, Millennium”.