Kampanie wielkanocna Kamis jest w całości oparta na advertorialach „szytych na miarę”, których istotnymi elementami są przepisy kulinarne oraz apetyczne zdjęcia potraw i przypraw Kamis. Wybór advertoriali jako formy reklamowej pozwolił w interesujący sposób, dla czytelników danego tytułu prasowego, zaprezentować grupę promowanych produktów Kamis, przedstawić ich zastosowanie i opisać właściwości kulinarne. Kampania reklamowa skoncentrowana została wokół promocji przypraw dedykowanych szczególnie świętom wielkanocnym (Przyprawa do żurku i barszczu białego, Przyprawa do dań z jajek, Przyprawa do bigosu i potraw z kapusty). W advertorialach pojawiają się również najpopularniejsze w polskiej kuchni przyprawy (Pieprz czarny mielony i ziarnisty, Czosnek granulowany, Papryka słodka) a także mieszanki do mięs (Marynata Staropolska, Przyprawa do kurczaka Złocista, Przyprawa do indyka). Z uwagi na porę roku oraz zbliżający się okres świąteczny, projekty advertoriali utrzymane zostały w wiosennej stylistyce.
Celem kampanii jest przypomnienie konsumentom portfolio przypraw Kamis oraz przedstawienie pomysłów kulinarnych na wielkanocne menu doprawione szczypta przypraw Kamis.
Kampania jest prowadzona w prasie kobiecej: Claudia, Przyjaciółka „Akademia Dobrej Kuchni”, Naj „100 dań”, Naj, Twój Styl, Tina, Tina „Smacznego”, Viva, Gala, Wysokie Obcasy, Świat Kobiety, Dobre Rady, Elle, Sól i Pieprz oraz w prasie opiniotwórczej: Newsweek „Świąteczny stół”, Polityka „Stół Polityki”.
Grupa docelowa tej kampanii to kobiety, wiek 25-54, średnie i wyższe wykształcenie, dochody powyżej średniej krajowej.
„Smak i aromat uwięzione na dłużej” – kampania wizerunkowo-produktowa Kamis
Kampania wizerunkowo-produktowa stanowi kontynuacje kampanii prowadzonej w listopadzie i grudniu 2005 r. Jej głównym celem jest wzmocnienie przekazu dotyczącego nowego opakowania przyprawy Kamis ze struną, które Kamis wprowadził jako pierwsza w kategorii przypraw jednorodnych.
Pierwsze uderzenie tej kampanii w listopadzie i grudniu było prowadzone w telewizji i prasie kobiecej. Obecnie kampania obejmuje outdoor – jest to 578 billboardów o wymiarach 5×2 oraz 4×3, zasięg ogólnopolski oraz bankomaty w sieci Euronet – 412 nośników, ekrany autoryzacyjne.
Grupa docelowa tej kampanii to kobiety, wiek 25-54, średnie i wyższe wykształcenie, przede wszystkim mieszkanki dużych i średnich miast.
Kampania wykorzystuje okres przedświąteczny jako czas wzmożonych zakupów przypraw.
Zakupem mediów na cele obydwu kampanii zajmuje się dom mediowy MEDIACOM, kreacją kampanii, agencja QSTMarketing. Kampania jest uzupełniona działaniami PR, prowadzonymi we własnym zakresie.