Każdego roku w okresie przedświątecznym, okradzionych przez kieszonkowców zostaje kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy tracą swoje pieniądze, karty płatnicze, dokumenty czy telefony. Wydaje się dziwne, ale strata pieniędzy może okazać się najmniej dotkliwa.
Jeżeli jednak mimo ostrożności i tak padniemy ofiarą kieszonkowców, musimy natychmiast przystąpić do działania. Serwis internetowy www.pomagamyokradzionym.pl zawiera pomocne wskazówki dla ofiar kradzieży lub własnego roztargnienia.
Natychmiastowego działania wymaga zastrzeżenie utraconych kart bankowych, gdyż każda chwila umożliwia złodziejowi kradzież naszych pieniędzy z rachunku bankowego. Od dwóch latach działa całodobowe telefoniczne Pogotowie Kartowe, gdzie można dokonać natychmiastowego zablokowania utraconej karty płatniczej wydanej przez dowolny bank.
Bardzo ważne jest zgłoszenie utraty dokumentów, a w szczególności dowodu osobistego, i nie tylko na Policję w celu otrzymania zaświadczenia, ale głównie do bankowej bazy dokumentów zastrzeżonych. Bez tego zgłoszenia, na nasz dowód złodziej może wziąć wiele kredytów w różnych bankach, a spłacać je będziemy sami. Zgłoszenia utraty dowodu osobistego trzeba dokonać osobiście w oddziale swojego banku.
Życie bez telefonu komórkowego wydaje się prawie niemożliwe. Jego utrata powoduje, że tracimy kontakt z otoczeniem, ale co ważniejsze tracimy klucz do naszego konta bankowego. Większość banków przesyła nam sms-em hasła jednorazowe do transakcji internetowych, które w rękach złodzieja mogą posłużyć do wyczyszczenia naszego konta. Telefony kontaktowe do operatorów komórkowych podane są w serwisie www.pomagamyokradzionym.pl, gdzie można dokonać zablokowania naszego numeru oraz aparatu telefonicznego.
Za kilka dni zakupy świąteczne osiągną apogeum i dlatego warto zachować szczególną ostrożność, aby nie zostać użytkownikiem serwisu www.pomagamyokradzionym.pl.
Źródło: AllCards Sp. z o.o.