Miniony tydzień w finansach – mobilne płatności P2P od Visy, Kredyt Bank promuje lokatę na 8%. Nowości w Citi Mobile – pierwsza mobilna wyszukiwarka rabatów dla posiadaczy kart płatniczych.
W środku tygodnia Visa Europe poinformowała o wprowadzeniu bezpośrednich płatności mobilnych P2P (person to person). Dodatkowo osoby korzystające z kart Visa będą otrzymywać powiadomienia o transakcjach (Visa Alerts).
Visa promuje szybkie i bezpieczne płatności
Z zapowiedzi prezesa Visy Europe wynika, że wdrażane obecnie innowacje w zakresie płatności mobilnych to dopiero początek. W niedalekiej przyszłości planowane jest poszerzenie bankowości mobilnej o nowe funkcjonalności.
Mobilne płatności P2P dają możliwość zlecenia przelewu do dowolnego użytkownika kart Visa w Europie. Pieniądze można przesłać na konto odbiorcy wybierając konkretną pozycję z listy kontaktów zapisanych w komórce lub na określony numer karty Visa. Nowe funkcjonalności mają być wprowadzane w życie jeszcze w tym roku.
Mobilna wyszukiwarka rabatów w Citi Handlowy
Citi Handlowy również nie pozostaje w tyle w temacie bankowości mobilnej. Użytkownicy Citi Mobile, którzy posiadają karty płatnicze wydawane przez Citi Handlowy, mogą wygodniej odnaleźć aktualną ofertę rabatową produktów, które ich interesują. Zainstalowana w telefonie bankowość mobilna posiada mechanizm, umożliwiający odszukanie najbliższego punktu z aktualną ofertą promocyjną w sklepach i punktach handlowo-usługowych.
Citi Handlowy jako pierwszy wprowadził takie rozwiązanie w ramach bankowości mobilnej. To kolejna innowacja w ofercie banku. Kilka miesięcy temu Citi udostępnił szybkie przelewy, których wykonanie możliwe było poprzez „stuknięcie się telefonów”.
Kredyt Bank – nowa lokata progresywna
Instytucja zaproponowała nową lokatę progresywną. Bank reklamuje oprocentowanie 8 proc. Taka stawka obowiązuje jednak tylko w ostatnim miesiącu jej trwania. W pierwszym miesiącu oprocentowanie wynosi 5 proc., a średni zysk to 5,50% w skali roku. Zaletą depozytu jest to, że w przypadku przedterminowej wypłaty środków, klient nie traci zarobionych odsetek.
Idea lokat progresywnych, nazywanych także lokatami dynamicznymi, jest często niezrozumiała dla klientów. Sugerując się najwyższym oprocentowaniem, o którym informuje bank, cały okres oszczędzania odnoszą do podanej stawki. Gdy poznają realne warunki lokaty, czują się oszukani, gdyż reklamy często przedstawiają procent obowiązujący w ostatnim miesiącu trwania depozytu.
Hanna Hylińska
Źródło: Bankier.pl