„Na pierwszy tydzień lutego zapowiadana jest prezentacja strategii grupy PZU. Jednak już dziś na łamach GP członkowie zarządu PZU mówią o najważniejszych wyzwaniach, jakie przed nimi stoją w obszarach ich kompetencji. Zgodnie z przewidywaniami, zakładają oni raczej dalsze realizowanie strategii opracowanej jeszcze w 2005 roku, na lata 2006-2010.”, pisze „Gazeta Prawna”.
„Uruchomienie przez PZU sprzedaży polis komunikacyjnych w systemie direct, czyli przez telefon i internet, to jeden z priorytetów tego zarządu. Gdyby nie udało się tego projektu uruchomić w tym roku – potraktuję to jako porażkę” – mówi „Gazecie Prawnej” Andrzej Klesyk, prezes PZU.
Prezes zapowiada także, że firma chce szukać możliwości ekspansji poza Polską. „PZU ma obecnie trzy, cztery razy więcej kapitałów niż potrzebuje. Oznacza to, że mamy wolne środki, które możemy przeznaczyć na ewentualne inwestycje.” – mówi Klesyk.
W październiku ubiegłego roku ubezpieczyciel zapowiedział, że tzw. podatek Religi nie wpłynie na wzrost składek ubezpieczeń OC komunikacyjnych w PZU. Jednak obecnie firma rozważa podniesienie stawek OC komunikacyjnego o ten podatek. Wojciech Jaworski, członek zarządu PZU mówi „GP”: „Mam wątpliwości czy decyzja o niepodwyższaniu stawek po wprowadzeniu tzw. podatku Religi była właściwa. Ale żeby w pełni ocenić konsekwencje tego posunięcia, muszę dysponować twardymi danymi finansowymi. Dzisiaj nie są one jeszcze znane. Nie sądzę, żeby skutki wprowadzenia tego podatku zostały zrekompensowane przez wzrost przychodów spowodowanych promocją zniżek dla klientów przechodzących do PZU i ubezpieczających auta sprowadzone z zagranicy […].”
Jaworski dodaje, że w połowie roku firma wprowadzi nową ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych. „Nowości będą dotyczyły zarówno taryf, jak i zakresu ubezpieczenia. Pojawią się też nowe ubezpieczenia mieszkaniowe. Te dwie linie produktowe plus ubezpieczenia rolne są dla nas kluczowe, jeśli chodzi o wielkość przychodów. Będziemy zatem je rozwijać. Nowe produkty będą przygotowane do sprzedaży krzyżowej, tak żeby łatwo można było je dodać np. do ubezpieczeń grupowych.”
Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu „Gazety Prawnej”.