– Informacja jest jednym z kluczowych zasobów, które decydują o sukcesie lub porażce realizowanych projektów biznesowych. Ujawnienie istotnych danych może prowadzić do utraty przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Nic więc dziwnego, że firmy uważają informaję za jeden ze swoich kluczowy aktywów, a prawidłowa ochrona i zarządzanie bezpieczeństwem danych stała się jedną ze strategicznych funkcji organizacji – mówi Andrzej Sadłowski, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w PKO BP.
System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, wdrożony przez PKO BP, służy skutecznej i kompleksowej ochronie danych przed takimi zagrożeniami jak kradzież, przecieki poufnych danych do konkurencji lub prasy, wykorzystanie poufnych informacji do celów niezgodnych z prawem (np. w grze na giełdzie). Norma ISO/IEC 27001:2005 reguluje zasady polityki bezpieczeństwa, klasyfikacji aktywów, warunków pracy, kontroli dostępu do systemu informatycznego, jego utrzymywania i rozwoju.
Organizowana przez PKO BP konferencja jest adresowana do kadry zarządzającej, dyrektorów d.s. bezpieczeństwa oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie ryzykiem w instytucjach finansowych. Podczas konferencji eksperci, reprezentujący największe firmy specjalizujące się w dostarczaniu rozwiązań dla ochrony danych, omówią kluczowe kwestie związane z zapewnianiem bezpieczeństwa informacji w organizacjach biznesowych. Sesje panelowe będą poświęcone:
1.Organizacyjnemu bezpieczeństwu informacji
systemy organizacjyjne istytucji finansowych – Ernst&Young, ComputerLand;
systemy informatyczne – m.in. Microsoft Polska, Hewlett-Packard Polska, IBM;
2.Mechanizmom bezpieczeństwa fizycznego i środowiskowego
Najnowsze rozwiązania technologiczne w monitoringu i zabezpieczaniu transakcji – m.in. General Electric, Wincor Nixdorf Polska;
Certyfikacja systemów zarządzania bezpieczeństwem – DNV, Polska Izba Systemów Alarmowych;
3.Doświadczeniom PKO BP w zarządzaniu bezpieczeństwem
Organizacyjnym;
Systemów IT;
Fizycznym i środowiskowym.