PZU kontynuuje współpracę ze znanymi i lubianymi youtuberami, aby przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa w ciekawy i przystępny sposób. Wspólnie z Huyen i Marcinem, twórcami popularnonaukowego kanału na YouTube emce kwadrat, radzimy jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach na drodze.
Pierwszy wspólnie zrealizowany film na temat bezpieczeństwa w domu stał się hitem sieci i uzyskał blisko 1,6 mln wyświetleń. Tym razem wspólnie stworzyliśmy internetowy poradnik – „Film, dzięki któremu możesz uratować komuś życie!”
Ze wstępnych danych policyjnych wynika, że w roku 2017 w Polsce doszło do prawie 33 tysięcy wypadków drogowych, w których zginęło ponad 2800 osób. Każdy z nas może stać się kiedyś uczestnikiem lub świadkiem wypadku drogowego, dlatego też wiedza, jak należy postępować w takich sytuacjach jest niezwykle ważna. W filmie Huyen pokazuje m.in. jak: udzielić pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego; w razie konieczności wybić szybę w samochodzie; bezpiecznie wyjąć poszkodowanego z pojazdu; udrożnić drogi oddechowe osobom, u których podejrzewamy uraz kręgosłupa oraz jak wykonać uciskanie klatki piersiowej i opatrzyć rany.
Pierwsza pomoc jest kluczowym czynnikiem podczas nagłych zdarzeń zagrażających życiu lub zdrowiu. Nie wiemy, kiedy możemy znaleźć się w sytuacji, gdy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Może okazać się, że interwencja będzie niezbędna, aby daną osobę utrzymać przy życiu aż do przyjazdu służb medycznych. Umiejętne udzielenie pomocy jest nie tylko obowiązkiem prawnym, ale i moralnym każdej osoby obecnej na miejscu wypadku. Chcemy dotrzeć z wiedzą na temat ratownictwa medycznego do jak największej liczby internautów, stąd współpraca z popularnymi youtuberami – mówi Marek Baran, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU.
Emce kwadrat to kanał na YouTube, w którym naukowe zagadnienia wyjaśniane są w luźnej, ciekawej, a czasem zabawnej formie. Kanał tworzą dwie osoby – Huyen i Marcin. Pierwszy film Huyen i Marcina powstał w 2014 r. Dwa lata później twórcy kanału emce kwadrat otrzymali dwie prestiżowe nagrody Grand Video Awards, za film popularnonaukowy roku oraz za osobowość roku.
Zapraszamy na film: