PKO Bank Polski otrzymał tytuł „Ten, który wspiera Polski Przemysł” A.D. 2010 za pełnioną w trudnym dla gospodarki czasie rolę aktywnego stabilizatora rynku finansowego oraz za utrzymywanie zdrowych, otwartych i prorozwojowych relacji z biznesem.
– Dzięki umiejętnemu zarządzaniu, wyważonym decyzjom i konsekwencji PKO Bank Polski w okresie pełnym dynamicznych zmian i niepewności pełni rolę stabilizatora sytuacji na krajowym rynku finansowym. Przed PKO BP otwiera się szansa na wejście do grona najsilniejszych instytucji finansowych Europy Centralnej. Jako firma o szczególnej roli w polskiej gospodarce PKO BP zachował się odpowiedzialnie, łącząc własny wzrost ze wsparciem prorozwojowych działań w innych branżach – napisało w uzasadnieniu decyzji kolegium redakcyjne Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, które od jedenastu lat przyznaje tytuły „Tego który wspiera polski przemysł”.
Wyróżnienia przyznawane są na podstawie rekomendacji laureatów z lat ubiegłych. Uroczysta Gala, na której uhonorowani zostali tegoroczni laureaci odbyła się w czwartek, 3 lutego w Warszawie.
– Ten tytuł to szczególne wyróżnienie, które utwierdza nas w przekonaniu, że PKO Bank Polski może trwale dzierżyć zdobyte w ubiegłym roku berło lidera w finansowaniu rodzimych firm. Chcemy być dla polskich przedsiębiorstw bankiem pierwszego wyboru, wykorzystując zasoby i kompetencje całej Grupy Kapitałowej, oferując specjalistyczne doradztwo i zindywidualizowane podejście do klienta – zapewniał Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, odbierając tytuł.
W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się w tym roku także m.in.: Aleksander Grad – Minister Skarbu Państwa RP oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.
Tytułem „Ten, który wspiera polski przemysł” nagradzane są przełomowe dla gospodarki konsekwentnie realizowane wydarzenia, skuteczne strategie, dynamiczne ekspansje i inwestycje oraz oryginalne pomysły. Przyznanie tytułu ma na celu docenienie innowacyjnych osób, firm i instytucji, wskazujących swoim przykładem drogi wzrostu i nowe trendy. Jest to zatem wyróżnienie za realizację konkretnych przedsięwzięć, dzięki którym dokonuje się pozytywna zmiana w całości lub w istotnym fragmencie polskiego życia gospodarczego.
Grono laureatów z lat poprzednich tworzą zarówno liderzy branż, jak i mniejsze dynamiczne firmy, które w szczególnie interesujący sposób wykorzystują rynkowe szanse, oraz uznane autorytety, współautorzy przemian gospodarczych w Polsce. W 2004 roku tytułem – jako wydarzenie – została uhonorowana prywatyzacja PKO Banku Polskiego.
Źródło: PKO Bank Polski