Ich wartość wzrosła w końcu grudnia 2006 do poziomu 636 mln PLN, co daje 40% udział w aktywach wszystkich funduszy zarządzanych przez tego ubezpieczyciela. Około 1/3 aktywów jest zgromadzone w funduszach polskich papierów dłużnych (grupa PDP), które do niedawna głównie za sprawą produktów grupowych, zajmowały wiodącą pozycję wśród wszystkich funduszy UFK. Blisko 1/4 środków ulokowana została w 3 funduszach stabilnego wzrostu (grupa SWP). Udział funduszy realizujących inną politykę pozostaje na marginalnym poziomie – ich łączny udział w aktywach nie przekracza 1,5%.
Duże zainteresowanie, z jakim w ciągu ostatnich kilku lat spotkały się produkty o charakterze inwestycyjnym z jednorazową składką, doprowadziło do zmiany lidera wśród grup produktów również w Amplico Life. W końcu grudnia 2006 najwięcej aktywów (555 mln PLN) zostało ulokowane w funduszach związanych z Amplico INWESTOR (produkt ze składką jednorazową). Jednocześnie na drugie miejsce awansował produkt SUPERKAPITAŁ (łącznie z umowami dodatkowymi do produktów grupowych), którego udział w aktywach UFK szacujemy na 33%. Dopiero na trzeciej pozycji znalazł się dotychczasowy lider, czyli programy ubezpieczeń grupowych (PUG), które jako jedyne odnotowały spadek aktywów na przestrzeni całego 2006 roku.
Wzrost udziału produktów indywidualnych z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym w Amplico Life wynika z dwóch powodów. Pierwszy z nich to struktura inwestycji, w których znacznie większy udział mają fundusze inwestujące na rynku akcji. Dzięki temu, w obliczu giełdowej hossy, zgromadzone w nich środki rosną szybciej niż w funduszach papierów dłużnych. Drugi, zdecydowanie ważniejszy czynnik to relacja pomiędzy wpłatami i wypłatami środków. Według naszych szacunków oba wiodące obecnie produkty w całym 2006 roku wykazały się dodatnim napływem na poziomie 300 mln PLN. Tymczasem z programów ubezpieczeń grupowych klienci wycofali o 100 mln PLN więcej, niż wyniosły ich wpłaty.