W murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozpoczął się V Kongres MBA. Pięć lat temu była to inicjatywa uczelni krakowskich, dziś jest to ogólnopolskie wydarzenie, które gromadzi ponad 250 uczestników.
Choć celem głównym Kongresu jest wymiana doświadczeń, podtrzymanie kontaktów po ukończonych studiach MBA, to wiodącym tematem dyskusji, debat i paneli był oczywiście kryzys. Ściślej – strategie jakie mogą być skuteczne w minimalizowaniu skutków kryzysu. Będą o tym mówili prezesi banków (Wojciech Sobieraj – Alior Bank i Krzysztof Dreszer – PKO BP) i największych polskich firm – Paweł Olechnowicz – Grupa Lotos, Tomasz Zadroga – PGE i Maciej Szubski – PGNiG. Lista prelegentów jest oczywiście znacznie dłuższa i to dowodnie pokazuje, że coraz trudniej dziś pracować na poziomie zarządu bez MBA.
Kryzys dotknął program kongresowy już na samym początku, bo zapowiadany minister Aleksander Grad musiał skoncentrować się na sprawach stoczni, stad zastąpił go Adam Leszkiewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Minister Leszkiewicz mówił o planach prywatyzacyjnych Ministerstwa Skarbu i roli jaką mogą w tym procesie pełnić absolwenci studiów MBA. Mówił także o odpolitycznieniu zarządzania spółkami skarbu państwa oraz o likwidacji ustawy kominowej. Te działania powodują, że od tej pory Ministerstwo Skarbu Państwa będzie stałym partnerem Kongresu MBA.
Dr Piotr Buła otwierając trzydniowy Kongres powiedział, że równie ważne są na Kongresie trzy cele – dbałość o wysoki poziom studiów, aktualność debat dotyczących kryzysu oraz budowanie i podtrzymywanie dobrych relacji absolwentów MBA z całej Polski.
Źródło: PR News