Już ponad 20 tysięcy pasażerów komunikacji miejskiej w Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście podróżuje transportem publicznym z Miejską Kartą Płatniczą Citi Handlowy. Klienci ci oprócz wygody użytkowania dwóch kart – miejskiej i płatniczej w jednej – zyskać mogą zniżkę na imienne bilety długookresowe w wysokości nawet do 20 proc.
Liczba entuzjastów połączenia karty płatniczej i miejskiej w jednym plastiku systematycznie rośnie. Dzisiaj już ponad 20 tysięcy pasażerów komunikacji miejskiej korzysta z Miejskiej Karty Płatniczej Citibank. Poza łatwym dostępem do środków zgromadzonych w Banku i możliwością korzystania z pełnej funkcjonalności karty miejskiej klienci cenią sobie również możliwość uzyskania zniżek na bilety komunikacji miejskiej. Rabat w wysokości nawet do 20 proc przekłada się na naprawdę spore oszczędności, zauważa Tomasz Pol, Dyrektor Departamentu ds. Segmentów.
Miejska Karta Płatnicza Citibank łączy funkcjonalności karty płatniczej Citibank i karty miejskiej (odpowiednio: Warszawskiej, Wrocławskiej, Gdyńskiej, Gdańskiej oraz Wejherowskiego Biletu Elektronicznego). Pasażerowie otrzymują, więc plastik, który nie tylko umożliwia dokonywanie płatności, wypłat z bankomatów czy korzystanie z rabatów w ramach największego w Polsce Programu Rabatowego Kart Płatniczych, ale jednocześnie zapewnia dostęp do pełnej funkcjonalności karty miejskiej. I tak w zależności od oferty danego miasta zintegrowana karta miejska i płatnicza pozwala np. Wrocławianom zapisać na takiej karcie bilet do ZOO czy Aquaparku, a mieszkańcom Warszawy używać Miejskiej Karty Płatniczej do płatności w parkometrach. Mieszkańcy Trójmiasta z kolei korzystając z Miejskiej Karty Płatniczej wydawanej przez Citi Handlowy zyskują plastik, na który zapisać mogą aż trzy 4 typu biletów komunikacji miejskiej – bilety ZTM Gdańsk, ZKM Gdynia, MZK Wejherowo oraz Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.
Miejska Karta Płatnicza Citibank to także pierwsza karta, która pozwala na uzyskanie rabatu na bilety komunikacji miejskiej. Posiadacze Miejskiej Karty Debetowej Citibank na zakupie okresowych biletów miejskich mogą zaoszczędzić aż 10 proc., co rocznie daje oszczędność rzędu równowartości ceny imiennego biletu 30-dniowego (przy założeniu, że pasażer systematycznie doładowuje kartę tego typu biletem). To tak jakby przez jeden miesiąc klient podróżował komunikacją miejską na koszt banku. Jedynym warunkiem do skorzystania z tej oferty jest zasilanie konta osobistego kwotą min. 1500 zł miesięcznie. Analogiczna oferta dotyczy warszawskiej Miejskiej Karty Kredytowej Dokonanie kartą co miesiąc zaledwie jednej transakcji uprawnia do skorzystania ze zniżki na zakup biletu w wysokości 10 proc. Co ważne, klient może korzystać z obu ofert jednocześnie. Tym samym klienci, którzy będą aktywnie korzystać z dwóch typów karty płatniczej – Miejskiej Karty Debetowej i Miejskiej Karty Kredytowej Citibank – otrzymają zwrot 20 proc. kwoty wydanej na zakup biletu. Rabaty te realizowane są w formie zwrotu przez bank określonej części wartości zakupionego biletu na rachunek konta osobistego lub karty kredytowej.
Szczegółowe informacje na temat oferty Miejskiej Karty Płatniczej Citibank dostępne są na www.citihandlowy.pl.
Źródło: Citi Handlowy