W lutym finansosfera.pl postanowiła sprawdzić, jakie konto oszczędnościowe daje nam największe zyski przy ulokowaniu na nim 15 tysięcy złotych.
Ostatnio na rynku bardzo popularne są konta z dzienną kapitalizacją odsetek i tutaj zwycięzca rankingu potwierdza tą regułę. „Konto Mocno Oszczędzające” z oprocentowaniem 5% w skali roku z oferty POLBANKU gwarantuje na dzień dzisiejszy najwyższy zysk dla ulokowanej kwoty, mimo iż jego oprocentowanie jest niższe od drugiego w zestawieniu „Konta SuperOszczędnościowego” – 6,06% w skali roku , to fakt codziennego naliczania odsetek pozwala na uniknięcie podatku od zysków i w ten sposób rachunek POLBANKU charakteryzuje się najwyższym zyskiem z ulokowanej inwestycji.
Druga w zestawieniu, oferta konta „SuperOszczędnościowego” CITI BANKU posiada dodatkowo jeszcze jeden warunek do spełnienia, a mianowicie na rachunek w tym banku musi wpływać regularnie wynagrodzenie w kwocie minimum 1500 PLN, w przeciwnym razie koszt prowadzenia konta wynosił będzie 29, 99 PLN, czego na pewno nie znajdziemy w ofercie POLBANKU jak również trzeciego w zestawieniu „Rachunku Oszczędnościowego” ( 4,85 % ) oferowanego przez EUROBANK. W przypadku tego ostatniego, również mamy do czynienia z dzienną kapitalizacją odsetek.
Z zasługujących jeszcze na wyróżnienie rachunków oszczędzających na pewno warto wymienić „Rachunek TOP” oferowany przez GETIN BANK (5,20 %), jak również „Konto oszczędnościowe” (5,20%) proponowane w ramach swojej oferty przez TOYOTA BANK.
Publikowany ranking pokazuje faktyczną przewagę rachunków z dzienną kapitalizacją odsetek, nad kontami charakteryzującymi się miesięcznym naliczaniem odsetek od kapitału. Najlepszym przykładem może być „Nowe Konto Oszczędnościowe” Banku Pocztowego, które pomimo, iż ma takie samo oprocentowanie jak zwycięzca zestawienia „Konto Mocno Oszczędzające” – 5 % w skali roku, to zysk tego pierwszego klasyfikuje go dopiero na 7 miejscu.
Wartość punktowa zestawienia, jest procentowym stosunkiem różnicy wypracowanego zysku w skali miesiąca, po odliczeniu należnego podatku.
Źródło: Finansosfera.pl