Od 9 grudnia br. PKO Bank Polski oferuje 8 proc. w skali roku na nowej, 3-miesięcznej lokacie dla nowych klientów oraz na lokacie 6-miesięcznej w ramach Programu Inwestycyjnego „Autolokacja III”. Bank wprowadził do oferty nową lokatę walutową dla klientów Bankowości Prywatnej, w dolarach amerykańskich, na 12 miesięcy oprocentowaną 1 proc. w skali roku. Do oferty banku wróciła 12-miesięczna lokata na nowe środki. Lokata dopasowana została wycofana z oferty. Bank podwyższył oprocentowanie lokat standardowych dla klientów indywidualnych oraz dla firm i przedsiębiorstw.
– Na bieżąco analizujemy sytuację na rynku, w tym potrzeby klientów – ich skłonność do lokowania oszczędności i preferencje co do rodzajów lokat. Zgodnie z wynikami analizy modyfikujemy ofertę. Obecne zmiany z pewnością zainteresują klientów banku i te osoby, które właśnie zastanawiają się co wybrać chcąc ulokować swoje oszczędności i po raz pierwszy zechcą skorzystać z naszych usług – mówi Rafał Madej, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych w PKO Banku Polskim.
Nowości i zmiany w ofercie lokat od 9. grudnia:
NOWOŚĆ – lokata 3-miesięczna dla nowych klientów indywidualnych – 8 proc. w skali roku. Lokata jest dostępna w IKO dla klientów, którzy założą konto w PKO, pod warunkiem, że w tym roku nie mieli w banku konta typu ROR lub konta oszczędnościowego albo lokaty. Lokata jest udostępniana po 5 dniach od założenia konta i można ją założyć tylko raz na kwotę od 10 tys. do 200 tys. zł;
NOWOŚĆ – lokata walutowa w dolarach amerykańskich dla klientów Bankowości Prywatnej – 12-miesięczna oprocentowana 1 proc. w skali roku;
WRACA – lokata na nowe środki na 12 miesięcy:
– 6 proc. w skali roku dla klientów indywidulanych;
– 6,5 proc. w skali roku dla klientów Bankowości Osobistej i Bankowości Prywatnej.
Do 8 proc. wzrasta oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej w ramach Wyspecjalizowanego Programu Inwestycyjnego „Autolokacja III”. Będąca od końca czerwca br. w ofercie Autolokacja ma sporą grupę zwolenników, którzy ulokowali w niej w sumie blisko 880 milionów zł. Minimalna wpłata na program to 10 tys. zł, z czego w momencie uruchomienia programu i cyklicznie co miesiąc, 1/7 jest przenoszona do wybranego przez klienta funduszu inwestycyjnego. Takie rozwiązanie pozwala uśrednić cenę zakupu jednostek funduszy i zmniejszyć ryzyko inwestycji. Po 6 miesiącach cała kwota jest ulokowana w funduszu, a odsetki z lokaty są wpłacane na konto posiadacza „Autolokacji III”.
Od 9 grudnia br. oprocentowanie lokat standardowych dla klientów indywidualnych oraz firm i przedsiębiorstw w skali roku wynosi na lokacie:
– miesięcznej – 1,5 proc (lokata dostępna tylko dla firm i przedsiębiorstw),
– 3-miesięcznej – 2 proc.
– 6-miesięcznej – 3 proc.
– 12-miesięcznej – 4 proc.
Przypominamy, że do 3 stycznia 2023 r. można uzyskać dodatkowe 5,5 proc. (łącznie z oprocentowaniem podstawowym rachunku – 7,5 proc.) na nowe środki wpłacane na Konto Oszczędnościowe Plus w PKO. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 57 dni dla nowych środków od dnia ich wpłaty na Konto Oszczędnościowe Plus.
Klienci PKO Bank Polskiego teraz wchodząc w serwisie internetowym iPKO w szczegóły Konta Oszczędnościowego Plus zobaczą też nową sekcję – „Promocja na nowe środki”. Znajdują się w niej najważniejsze informacje związane z taką promocją, m.in. oprocentowanie nowych środków, okres promocyjnego oprocentowania na koncie klienta czy kwota nowych środków objętych promocją.
Źródło: PKO BP