Produkty ubezpieczeniowe Nationale-Nederlanden tworzone są z myślą o potrzebach klientów i mają zagwarantować im bezpieczeństwo oraz pełną ochronę – zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Według WHO depresja jest 4. najpowszechniejszą chorobą na świecie, a do 2030 r. ma stać się numerem 1. Dlatego w trosce o kompleksową pomoc, ubezpieczyciel jako jeden z pierwszych na rynku, wprowadził do oferty ubezpieczenia grupowego dodatkową umowę, która zapewni klientom specjalistyczne wsparcie psychologiczne i psychiatryczne zarówno przy pierwszych objawach zaburzeń psychicznych, jak i przy hospitalizacji z ich powodu.
Zdrowie psychiczne to nie wstyd
Zaburzona równowaga zdrowia psychicznego jest poważnym zagrożeniem, które niejednokrotnie uniemożliwia funkcjonowanie. Zaniedbanie swojego zdrowia psychicznego czy niesięgnięcie po pomoc w odpowiednim czasie może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Firma Nationale-Nederlanden, odpowiadając na potrzeby wielu Polaków oraz w trosce o ich zdrowie psychiczne, wprowadza na rynek nową umowę dodatkową do ubezpieczenia grupowego na życie. Zapewnia ona wsparcie psychologiczne i psychiatryczne w sytuacji pojawienie się zaburzeń psychicznych, a ponadto wypłatę świadczenia, jeżeli z powodu depresji lub nerwicy ubezpieczony przebywał w szpitalu min. 21 dni. W Polsce według danych Narodowego Funduszu Zdrowia na depresję choruje około 1,2 mln Polaków, z kolei z badań UCE Research wynika, że ponad 70 proc. dorosłych odczuwa przynajmniej jeden z dziesięciu objawów najczęściej kojarzonych z tą chorobą. Liczby te mogą być znacznie wyższe, ponieważ wiele osób nie korzysta z diagnostyki. Również eksperci są zgodni, że rzeczywista liczba chorych przewyższa oficjalne dane. Europejskie wskaźniki oscylują bowiem wokół 27 proc. populacji.
– Zdrowie psychiczne to ważny temat, o którym nie tylko mówimy już otwarcie, ale także rozumiemy jego ogromny wpływ na nasze życie i widzimy potrzebę zadbania o nie. Dlatego chcąc realnie wesprzeć pracowników mierzących się z problemami psychicznymi, wprowadziliśmy do naszego ubezpieczenia grupowego dodatkową umowę. W przypadku chorób takich jak udar czy nowotwór, nie mamy wątpliwości, że niezbędne jest szybkie działanie i specjalistyczne leczenie. Zaburzenia emocjonalne nie powinny być traktowane inaczej. Tutaj również działa zasada – im szybsza diagnoza i leczenie, tym większe szanse na powrót do zdrowia – mówi Marek Piętka, Dyrektor Departamentu Strategii Rozwoju Segmentu Klienta Korporacyjnego w Nationale-Nederlanden.
Wsparcie psychiczne pracowników – kompleksowy zakres ubezpieczenia
Według badania przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden, już ponad dwie trzecie pracowników we wszystkich analizowanych branżach uważa swój sektor za narażony na wypalenie zawodowe i choroby psychiczne związane z pracą. Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy czują, że współczesny świat sprzyja zapadaniu na choroby cywilizacyjne oraz odczuwają powiązanie pomiędzy stresującym zawodem a występowaniem problemów psychicznych. Blisko 60 proc. zatrudnionych jest też zainteresowanych dodatkowym ubezpieczeniem obejmującym opiekę psychiatry bądź psychologa.
Nowy produkt Nationale-Nederlanden gwarantuje specjalistyczną pomoc psychologiczną oraz psychiatryczną na wypadek problemów psychicznych – takich jak zaburzenia emocjonalne, depresja czy zaburzenia lękowe (potocznie określane jako nerwica). Jest to umowa dodatkowa, którą można wykupić w ramach grupowego ubezpieczenia na życie. Dostępna jest w dwóch wariantach – podstawowym obejmującym tylko pracownika oraz rodzinnym, w którym ubezpieczony jest również małżonek bądź partner oraz dzieci ubezpieczonego. W obu konfiguracjach ubezpieczony może skorzystać z konsultacji psychologa, psychiatry, lekarza specjalisty i badań laboratoryjnych. W zależności od wybranej opcji liczba przewidzianych wizyt różni się od siebie. Największą zaletą produktu jest jego kompleksowość – nie tylko zapewnia usługi medyczne, które pomogą w powrocie do zdrowia, ale także tradycyjną wypłatę świadczeń, jeżeli z powodu depresji lub nerwicy pacjent przebywał w szpitalu min. 21 dni.
– Nowy produkt odpowiada na potrzeby współczesnego pracownika i w przypadku ubezpieczenia grupowego zapewnia mu kompleksową ochronę – zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. W przypadku wariantu podstawowego, ubezpieczony może skorzystać z aż 10 wizyt u psychologa, 5 u psychiatry oraz wykonać uzupełniające badania laboratoryjne. Rozszerzona konfiguracja gwarantuje wyższy zakres, z którego może korzystać najbliższa rodzina. Inną zaletą jest czas oczekiwania – w przypadku naszego produktu ubezpieczeni mają zapewniony szybki termin wizyty, dzięki czemu pomoc jest wręcz natychmiastowa – dodaje Anna Kwiatkowska, Menedżer ds. Produktów i Oferty Benefitowej w Nationale-Nederlanden.
Sprawdzony benefit pracowniczy
Ubezpieczenie grupowe na życie jest jednym z najlepszych sposobów dla pracodawców, którzy chcą zabezpieczyć pracowników na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Nationale-Nederlanden oferuje dopasowanie zakresu czy dodatków do realnych potrzeb firmy. W portfolio ubezpieczyciela znajduje się wiele rozwiązań, które pozwolą na podniesienie bezpieczeństwa pracowników i ich kompleksową ochronę.
Nowy produkt będzie dostępny dla klientów od 28 kwietnia 2023 roku.
Źródło: Nationale Nederlanden