Wystawa „Tradycja i Nowoczesność. 1919 – 2009” w Skwerze-filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
Jak przez ostatnie 90 lat rozwijała się bankowość w Polsce? Już od soboty 24 października można się o tym przekonać oglądając multimedialną wystawę o historii marki PKO „Tradycja i Nowoczesność. 1919 – 2009”, w Skwerze – filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny.
Jubileuszowa wystawa w sposób nowatorski dokumentuje 90-letnią historię banku, ukazaną na tle najnowszych dziejów Polski oraz zachodzących w naszym kraju przemian społecznych i obyczajowych.
Przygotowaną w nowoczesnej, interaktywnej formie ekspozycję podzielono na części składające się w opowieść o historii banku – począwszy od utworzenia przedwojennej Pocztowej Kasy Oszczędności oraz burzliwych czasów wojny okupacji, poprzez PRL aż do przemian ustrojowych w kraju w 1989 roku i transformacji PKO BP w nowoczesny bank komercyjny.
Trzon ekspozycji stanowią projekcje multimedialne – prezentują fotografie dokumentalne i reportażowe ukazujące ludzi: sceny życia codziennego (w tym klientów i personel banku) oraz wydarzenia z życia kraju; Tło i większą perspektywę budują fotogramy architektury i wnętrz bankowych; Istotnym elementem wystawy są oryginalne eksponaty m.in.: dokumenty książeczki oszczędnościowe, materiały promocyjno–reklamowe.
Jednym z elementów wystawy są również fragmenty polskich filmów, w których „występował” bank. Uzupełnieniem jest kiosk multimedialny z prezentacją filmu korporacyjnego, działalności charytatywnej i sponsorskiej banku, materiałów promocyjno-reklamowych. Zwiedzający mają również możliwość wejścia na okolicznościową stronę internetowąwww.90lat.pkobp.pl i obejrzenia jej w formacie 3D.
Wystawę można oglądać do 30 listopada br. w Skwerze – filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (Krakowskie Przedmieście 60 A, Skwer Hoovera), od poniedziałku do niedzieli w godz. 9.30 – 20. Wstęp wolny.
Źródło: PKO Bank Polski