Sieć społecznościowa KupFranki.pl ma już 10 tys. użytkowników i wciąż rośnie. Siła nabywcza grupy zrzeszonych wokół tej inicjatywy kredytobiorców osiągnęła już ponad miliard franków szwajcarskich! „Franciszkanie” podejmują kolejne działania, które zmierzają do bezpiecznego obniżenia kosztu kredytów zaciągniętych w CHF. Wkrótce otworzą Fundację KupFranki.org, zaczęli też pracować nad wdrożeniem Walutowej Platformy Transakcyjnej on-line.
Błyskawicznie rozwijająca się sieć społecznościowa KupFranki.pl ma już 10 tys. użytkowników. Pierwszy cel społeczności został osiągnięty zaledwie w kilka tygodni. – Umieliśmy skutecznie i bardzo szybko zorganizować się w imię słusznej sprawy – mówi Rafał Łyczek, występujący pod nickiem franek_kolasa, inicjator akcji. Świadczy to o zaufaniu, jakim ludzie z kredytem w CHF obdarzyli to niezwykłe przedsięwzięcie. Ale wskazuje też, że jesteśmy w stanie równie efektywnie działać jako Fundacja KupFranki.org oraz sprawnie pracować nad wdrożeniem Walutowej Platformy Transakcyjnej.
Projektem zapowiadanym od początku istnienia Inicjatywy Społecznej KupFranki.pl jest Walutowa Platforma Transakcyjna, czyli system transakcyjny on-line, umożliwiający zakup waluty na zasadach aukcji ofert. – Trwają już negocjacje w tej sprawie – potwierdza Rafał Łyczek. – Rozmawiamy z kilkoma poważnymi instytucjami finansowymi, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi, zainteresowanymi współpracą przy tym projekcie.
„Franciszkanie” chcą, aby system był kompleksowy i zgodny ze standardami bezpieczeństwa, wydolny oraz nastawiony na wymierną oszczędność. Transakcje mają być dokonywane bezpośrednio pomiędzy instytucją finansową sprzedającą franki, a pojedynczym „Kowalskim”. – Analizowane rozwiązania zapewniają już teraz obsługę potrzeb zakupowych na poziomie nawet 100 mln franków szwajcarskich miesięcznie. Oznacza to, że franków wystarczy z całą pewnością – dodaje Rafał Łyczek. – Ustaliliśmy również terminy rozmów dotyczących tanich rachunków walutowych potrzebnych do spłacania kredytów zaciągniętych w CHF, EUR, czy USD.
Nowym pomysłem społeczności jest Fundacja KupFranki.org. Fundacja ma koordynować pracę zespołów prawno-ekonomicznych, jak również współpracować z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisją Nadzoru Finansowego w sprawie ochrony praw konsumenckich w relacjach z bankami i instytucjami finansowymi. Będzie kompletować ewentualne negatywne decyzje odnośnie wniosków o umożliwienie spłaty kredytów walutowych bezpośrednio w danej walucie (zgodnie z Rekomendacją S II Komisji Nadzoru Finansowego), a także tworzyć dokumentację pomocną przy ewentualnych pozwach zbiorowych przeciwko konkretnym bankom (po wejściu w życie ustawy o pozwach zbiorowych). Do zadań Fundacji KupFranki.org będzie m.in. należeć działalność edukacyjna służącą podwyższaniu świadomości ekonomicznej osób korzystających z produktów i usług oferowanych przez banki oraz inne instytucje finansowe działające na polskim rynku.
Źródło: Kupfranki.pl