„Wybierając kredyt gotówkowy, nie można dać się zwieść niskim odsetkom. Równie istotne są opłaty: prowizja i obowiązkowe ubezpieczenia. Najlepiej koszt kredytu obrazuje całkowity koszt obliczony na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim. Nie zawsze cena czy wysokość kredytu jest najważniejszym parametrem. Klientom zależy przede wszystkim na czasie.” – pisze „Gazeta Prawna”.
„Banki są w stanie przeanalizować wniosek klienta w 15 minut. Najszybciej decyzję kredytową podejmują banki specjalizujące się w obsłudze klientów detalicznych (tzw. consumer finance), są to m.in. Lukas Bank czy Eurobank. Ale także banki uniwersalne, np. BZ WBK, mają w ofercie błyskawicznie udzielane pożyczki gotówkowe, nawet w 15 minut. Trzeba jednak pamiętać, że najczęściej im szybciej możemy uzyskać kredyt, tym jest on droższy. Jeśli bank poświęca mniej czasu na analizowanie wiarygodności klienta, tym większe jest jego ryzyko, co rekompensuje sobie wyższym oprocentowaniem.” – podaje dziennik.
„Różnice dotyczą również dostępnych kwot kredytów. Niektóre banki udzielają niewielkich kredytów gotówkowych, np. w ING Banku Śląskim jest to 10 tys. zł. W Pekao można pożyczyć bez zabezpieczeń nawet do 100 tys. zł. W każdym banku ten sam klient w identycznej sytuacji finansowej dostanie kredyt w innej wysokości.” – czytamy w „Gazecie Prawnej”.
Polacy coraz chętniej sięgają po pożyczki gotówkowe i ratalne. Dlatego banki uruchamiają nowe placówki i wprowadzają na rynek nowe marki specjalizujące się w udzielaniu kredytów gotówkowych. Niedawno Deutsche Bank PBC otworzył sieć placówek pod nazwą „db kredyt”. Fortis Bank postanowił natomiast przejąć Dominet Bank specjalizujący się m.in. w udzielaniu kredytów gotówkowych.
Więcej informacji w „Gazecie Prawnej”