O kredyt hipoteczny Banku BGŻ można ubiegać się nie tylko w placówkach banku, ale także w zlokalizowanych w największych miastach specjalnych centrach hipotecznych. Dodatkowo bank podpisał około 200 umów z największymi, sieciowymi oraz mniejszymi, lokalnymi pośrednikami kredytowymi. Ponadto kredyty dostępne są także w bankach spółdzielczych zrzeszonych w Mazowieckim Banku Regionalnym.
– Niewątpliwie wpływ na zainteresowanie kredytami hipotecznymi ma sytuacja na rynku mieszkaniowym: niska podaż mieszkań zwłaszcza nowobudowanych, rosnące ceny, duży popyt powoduje wzrost zainteresowania nimi – dodała Dorota Czańka. Podkreśliła, że w 2005 roku, co piąty kredyt mieszkaniowy udzielany był przez Bank BGŻ w złotówkach. Obecnie blisko 40 proc. stanowią kredyty złotowe.
Kredytobiorcom, oprócz konkurencyjnego oprocentowania – WIBOR plus 0,5 pkt. proc. marży w pierwszym roku, w następnych latach od 1 pkt – Bank BGŻ oferuje:
– ubezpieczenie niskiego wkładu własnego,
– sfinansowanie wielu celów (w tym także kredytowanie działki rekreacyjnej, domku letniskowego, refinansowanie środków własnych już zainwestowanych w inwestycję mieszkaniową),
– łączenie celów kredytowania,
– kredytowanie prowizji przygotowawczej,
– kredytowanie opłat związanych z nabyciem nieruchomości,
– możliwość bezpłatnej wyceny nieruchomości,
– rozliczenie do 40 proc. kredytu bez faktur.