„O tym, do którego banku trafi klient, decyduje oddział, który prowadzi rachunek osobisty. Co do pozostałych produktów obowiązuje zasada: za ROR-em, tzn. będą one przenoszone do tego oddziału, który obsługuje rachunek. Jeśli klient, którego oddział znalazł się w grupie przejmowanej przez Pekao, chce pozostać w BPH, musi przenieść rachunek do placówki, która pozostaje w tym banku. W tym celu najpóźniej dziś powinien złożyć w swoim oddziale pisemny wniosek.”, podaje dziennik.
„W piątek oddziały BPH będą obsługiwały klientów do godziny 18.00. W tym czasie można składać i realizować wszystkie dyspozycje, ale już nie wnioski o przeniesienie rachunków pomiędzy oddziałami. W sobotę i niedzielę (1 i 2 grudnia) oddziały będą nieczynne, a w poniedziałek placówki BPH rozpoczną pracę normalnie. Według tych samych zasad będą w tym czasie działały placówki partnerskie BPH. System bankowości internetowej Sez@m i M@kler, bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych, a także serwisy telefoniczne będą niedostępne od piątku od godziny 19.00 do poniedziałku do godziny 6.00. Bez zakłóceń ma przebiegać obsługa bankomatów i kart płatniczych.”, czytamy.
Po podziale BPH do Pekao SA trafi część centrali BPH wraz z 285 oddziałami oraz całą siecią placówek partnerskich. Bank ten przejmie również wszystkich klientów korporacyjnych oraz spółki zależne, za wyjątkiem BPH TFI. W BPH zostanie 200 oddziałów, część centrali (w tym część Biura Maklerskiego) oraz BPH TFI.
Więcej na ten temat w „Gazecie Prawnej”.