Dzięki podpisanemu porozumieniu eCard zaoferuje użytkownikom Internetu nowy sposób rozliczania transakcji – w systemie PayPal, który ułatwi polskim sklepom dotarcie do klientów z całego świata.
– Możliwość zaoferowania klientom szerokiego wyboru różnych form płatności to w połączeniu z atrakcyjnymi cenami i ciekawym asortymentem, najważniejsze czynniki rozwoju e-commerce – powiedział Konrad Korobowicz, Prezes Zarządu eCard S.A. – eCard systematycznie zwiększa liczbę dostępnych rozwiązań, tak aby współpracujące z nami sklepy internetowe mogły odpowiedzieć na rosnące oczekiwania klientów. Nawiązanie współpracy z firmą PayPal to z jednej strony wyraz uznania światowego potentata dla kompetencji i doświadczenia polskiego partnera, z drugiej naturalna konsekwencja silnej pozycji eCard na rynku polskich płatności internetowych.
– Cieszymy się z podpisania umowy z eCard S.A., niekwestionowanym liderem płatności internetowych w Polsce. Nasz nowy partner jako główny gracz na tutejszym rynku ułatwi nam dotarcie do najważniejszych polskich klientów – powiedział Brent Bellm, Wiceprezes PayPal i Dyrektor Generalny PayPal Europe. – Wraz z rozwojem rynku e-commerce, kwestią coraz wrażliwszą staje się poufność danych kontrahenta. Skuteczne metody zabezpieczania informacji o kartach kredytowych są szybko adaptowane przez sklepy, które odpowiadają w ten sposób na potrzeby rynku. PayPal umożliwi kupującym w Polsce realizowanie transakcji bez konieczności ujawniania zbędnych informacji finansowych. Ponadto klienci eCard S.A. integrujący nasze rozwiązanie będą mogli dotrzeć za pośrednictwem systemu PayPal do kupujących na całym świecie. Nasi nowi partnerzy powinni spodziewać się wzrostu obrotów oraz zwiększenia liczby kupujących.
Pierwsi klienci eCard wdrożą system PayPal na swoich stronach w II kwartale 2008 r. Szacuje się, że płatności PayPal staną się dostępne za pośrednictwem systemu eCard na początek w około 600 polskich sklepach internetowych, a eCard zyska dostęp do najnowszych światowych rozwiązań z zakresu wygody i bezpieczeństwa transakcji internetowych.