Ruszyła objazdowa wystawa Eksperymentuj, zorganizowana w ramach współpracy PKO Banku Polskiego z Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Inauguracja projektu odbyła się w objętej programem SKO Szkole Podstawowej nr 33 z Oddziałami Integracyjnymi w Łodzi. W zorganizowanym 6 9 grudnia br. wydarzeniu wzięli udział uczniowie kilku łódzkich szkół.
Ekspozycja obejmuje 15 interaktywnych eksponatów, pozwalających na samodzielne przeprowadzanie doświadczeń z zakresu nauk ścisłych oraz specjalny pokaz Niskie temperatury, wykorzystujący właściwości ciekłego azotu. Celem projektu jest wzbudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami nauki oraz ukazanie jej mniej znanego, przyjaznego młodym umysłom oblicza.
– Edukacyjny charakter wystawy dobrze wpisuje się w ideę Szkolnych Kas Oszczędności. Ucząc oszczędzania stawiamy na wiedzę i kreatywność. Nauka obecna jest w naszym życiu codziennym i może stanowić emocjonujące wyzwanie. Nasi SKO-wicze, którzy codziennie zdobywają nowe umiejętności z dziedziny finansów, są tego najlepszym dowodem. Cieszymy się, że wystawa okazała się sukcesem i mamy nadzieję powtórzyć ją w innych szkołach zaangażowanych w działania SKO mówi Michał Macierzyński, Dyrektor Biura Innowacji PKO Banku Polskiego.
W inauguracji projektu wziął udział także łódzki kurator oświaty, Jan Kamiński oraz Dyrektor Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego w Łodzi, Krzysztof Garbacz.
PKO Bank Polski opiekuje się Szkolnymi Kasami Oszczędności od ponad 75 lat. Obecnie liczba placówek biorących udział w akcji wynosi ponad 1900 i stale rośnie. Ze szkołami współpracuje ponad 340 oddziałów banku w całej Polsce. Swoje oszczędności na książeczki SKO regularnie wpłaca blisko 150 tysięcy uczniów. Celem SKO niezmiennie pozostaje edukacja finansowa młodego pokolenia, do którego kierowane są różnego rodzaju działania motywujące do nauki oszczędzania. Uczniowie angażują się w szereg przedsięwzięć, między innymi rywalizując w konkursach, w których przyznawane są nagrody rzeczowe i pieniężne sponsorowane przez Bank. Obecnie SKO przechodzi proces rewitalizacji, który zmierza do unowocześnienia tego programu poprzez sukcesywne dostosowywanie go do wymagań i potrzeb współczesnych społeczności szkolnych.
Źródło: PKO Bank Polski