Już po raz szósty program Ernst & Young Sprawne Państwo ogłasza konkurs na granty dotyczące badań z zakresu funkcjonowania instytucji publicznych w Polsce.
Konkurs przeznaczony jest dla polskich i zagranicznych naukowców, którzy posiadają co najmniej czteroletnie doświadczenie w pracy naukowo-badawczej. Wartość pojedynczego grantu badawczego wynosi 60 000 złotych. Wnioski można składać do 18 kwietnia 2011 roku.
Naukowcy mogą składać wnioski o granty badawcze wybierając jeden z kilku głównych obszarów badawczych, dotyczących kluczowych problemów naszego kraju, m.in. efektywności działań instytucji publicznych, ochrony zdrowia, infrastruktury i zasobów, finansów publicznych czy rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego.
W tegorocznej edycji Komisja Konkursowa będzie zwracała szczególną uwagę m.in. na jakość zaproponowanej metodologii badania oraz na umiejętność przedstawienia polskich doświadczeń na tle innych krajów. Niezwykle ważnym kryterium będzie również istotność dla reformy sektora publicznego w Polsce – wyjaśnia dr Piotr Ciżkowicz, dyrektor programu Ernst & Young Sprawne Państwo.
11 marca 2011 roku program Ernst & Young Sprawne Państwo zorganizuje również warsztat metodologiczny, którego celem będzie wzbogacenie wiedzy naukowców na temat skutecznego przygotowania wniosku grantowego i projektu badawczego. Warsztat poprowadzi prof. Mark Hallerberg z Hertie School of Governance w Berlinie.
Konkurs na granty skierowany jest do polskich i zagranicznych naukowców. Do składania wniosków szczególnie zachęcamy dwuosobowe zespoły złożone z naukowców polskich i zagranicznych, taki skład zespołu pozwala na wymianę doświadczeń i wnosi dodatkową wartość do przeprowadzonej pracy badawczej – mówi Piotr Ciżkowicz.
Do 30 maja organizatorzy konkursu przedstawią listę projektów, które zakwalifikowały się do drugiego etapu. Wybrani naukowcy zaprezentują przed Komisją Konkursową swoje propozycje badań, a nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone na początku lipca bieżącego roku.
Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej www.sprawnepanstwo.pl
Źródło: Ernst & Young