PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plInformacjeEuro RSCG Warsaw – autorem kreacji kampanii Detox dla WWF Polska

Euro RSCG Warsaw – autorem kreacji kampanii Detox dla WWF Polska

Informacje 02.08.2005 (14:46)

Agencja od początku mocno zaangażowała się w cały projekt i od roku pracowała nad przygotowaniem reklamy telewizyjnej, prasowej i radiowej. Kampanię internetową oraz e-mailing przygotowała agencja interaktywna Digital One.

Reklama telewizyjna formalnie nawiązuje do spotkania AA lub podobnej terapeutycznej grupy wsparcia. Obserwujemy spotkanie ludzi z problemami… jedna osoba pierze w pralni chemicznej, druga je owoce z puszek, a jeszcze inna właśnie wyremontowała mieszkanie. To konsumenci codziennych, zwyczajnych produktów, w których zakodowana jest toksyczna skaza. Są wśród nich osoby znane: Reni Jusis, Maja Ostaszewska, Piotr Najsztub i Krzysztof Hołowczyc.

Fakt, iż w projekcie udział biorą osoby znane, dla wielu autorytety szczycące się opinią ludzi mądrych, nowoczesnych i bezkompromisowych, nadaje kampanii odpowiednią rangę: charakter poważnej i angażującej wypowiedzi na temat cywilizacyjnych zagrożeń i sposobów ich neutralizowania.

Przygotowany przez agencję film reklamowy został reżyserowany przez Michała Sablińskiego i wyprodukowany przez dom produkcyjny Tango.

Kampania prasowa „Transformator, opona – moja krew” oparta jest na pomyśle zestawienia pozornie nieprzystających do siebie elementów – w tym wypadku znanych ludzi i konkretnych przedmiotów (transformatora i opony). Okazuje się, że w naszej krwi można znaleźć wiele toksycznych związków, które obecne znajdują się w różnych przedmiotach, także tych pokazanych na fotografiach. Zdjęcia wykonał Darek Małkiński, dyrektor artystyczny Euro RSCG Warsaw.

Ponadto w ramach kampanii już w lipcu pojawiła się piosenka, której autorem jest Sidney Polak (wykonanie: Sidney Polak i Reni Jusis). Piosenkę będzie promował klip, którego autorką i reżyserką jest Joanna Rechnio.

Celem kampanii „Detox” jest zwiększenie kontroli nad wykorzystywaniem i produkcją syntetycznych substancji chemicznych. Środkiem jest upowszechnienie wiedzy na temat obecności szkodliwych substancji chemicznych w produktach codziennego użytku oraz zachęcenie konsumentów do wywarcia presji na władze ustawodawcze (Europarlament) w celu wdrożenia nowych przepisów dotyczących związków chemicznych. W Parlamencie UE odbędzie się wkrótce głosowanie w sprawie nowego rozporządzenia REACH, które ma wprowadzić obowiązek badania syntetycznych związków chemicznych przed wprowadzeniem ich na rynek. Jak będzie wyglądało to nowe prawo? Czy będzie bronić bezpieczeństwa konsumentów, czy raczej interesów przemysłu chemicznego? To w dużej mierze zależy od zainteresowania mediów i zwykłych ludzi.

2005-08-02
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 POLSIF: banki mogą finansować sektor obronny w ramach polityk ESG
20.09.2026 (19:10)

POLSIF: banki mogą finansować sektor obronny w ramach polityk ESG

Sustainable Investment Forum Poland (POLSIF) opublikował raport poświęcony finansowaniu sektora obronnego przez …

a 0 Badanie Vienna Life: 92 proc. badanych czuje odpowiedzialność za bliskich, ale tylko 19 proc. widzi sens w polisie na życie
20.09.2026 (18:55)

Badanie Vienna Life: 92 proc. badanych czuje odpowiedzialność za bliskich, ale tylko 19 proc. widzi sens w polisie na życie

92 proc. badanych deklaruje odpowiedzialność za finansowe zabezpieczenie bliskich, a ponad połowa martwi się o ich …

a 0 Provident Polska zajął trzecie miejsce w konkursie Laur CESSIO 2026
20.09.2026 (18:46)

Provident Polska zajął trzecie miejsce w konkursie Laur CESSIO 2026

Provident Polska zajął trzecie miejsce w kategorii CESSIO – sektor niebankowy w konkursie Laur CESSIO 2026 …

a 0 UNIQA TFI o perspektywach rynku, sztucznej inteligencji i zarządzaniu ryzykiem
20.09.2026 (18:45)

UNIQA TFI o perspektywach rynku, sztucznej inteligencji i zarządzaniu ryzykiem

16 września na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się III Forum Niezależnych Dystrybutorów …

a 0 PZU przekazało Policji kaski ochronne dla dzieci. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły"
20.09.2026 (17:33)

PZU przekazało Policji kaski ochronne dla dzieci. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły"

PZU przekazało Policji 3 600 kasków ochronnych dla dzieci i młodzieży. Sprzęt trafi do wszystkich komend …

a 0 Automatyzacja tak, negocjacje nie. Badanie ZPF o AI w branży wierzytelności
20.09.2026 (17:27)

Automatyzacja tak, negocjacje nie. Badanie ZPF o AI w branży wierzytelności

Firmy zarządzające wierzytelnościami największe możliwości wykorzystania AI widzą w automatyzacji procesów (76,5 …

PRNews.pl

Zobacz również

Wielka akcja zwracania odsetek. Banki dostosowują się do wyroku TSUE, a w sądach przybywa pozwów o SKD

Wielka akcja zwracania odsetek. Banki dostosowują się do wyroku TSUE, a w sądach przybywa pozwów o SKD

Banki kończą przygotowania do zwrotu klientom odsetek…

Raport: Bankowość mobilna i internetowa. Wskaźniki logowań klientów – II kwartał 2026 r.

Raport: Bankowość mobilna i internetowa. Wskaźniki logowań klientów – II kwartał 2026 r.

Aplikacja mobilna coraz wyraźniej wypiera tradycyjną bankowość…

Revolut przekazał dane klientów oszustom. Wśród poszkodowanych mogą być Polacy

Revolut przekazał dane klientów oszustom. Wśród poszkodowanych mogą być Polacy

Oszustom podszywającym się pod włoskie służby udało…

Raport: Liczba użytkowników bankowości elektronicznej – II kwartał 2026 r.

Raport: Liczba użytkowników bankowości elektronicznej – II kwartał 2026 r.

Ponad 45,4 mln klientów banków ma dostęp…

Prawie dwie trzecie bankowców nie ma już kontaktu z klientem przy okienku

Prawie dwie trzecie bankowców nie ma już kontaktu z klientem przy okienku

W centralach banków przybyło w rok 3,1…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

PykPyk:

Zamiast zajmować się pierdołami niech dopracują swoją beznadziejną aplikację bankową bo ma podstawowe …

wt., 7 lip 2026 (16:36) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców