Zezwolenie dotyczy 20 subfunduszy o bardzo różnych strategiach inwestycyjnych (akcje, obligacje, instrumenty rynku pieniężnego). Na początek Fortis zamierza jednak przyjmować wpłaty tylko do 12 z nich. Sprzedaż jednostek uczestnictwa ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu. Przedstawicielem i agentem płatności funduszu w Polsce jest Fortis Bank.
Belgowie dostali zgodę KPWiG 27 maja. Informacja na ten temat znalazła się w komunikacie z wczorajszego posiedzenia KPWiG.
O rozszerzeniu oferty na polskim rynku poinformowała też zarejestrowana w Luksemburgu Spółka World Investment Opportunities Funds. Pełni funkcję pośrednika, który pozyskuje pieniądze od klientów, a następnie przekazuje je instytucjom zarządzającym. Współpracuje z amerykańskimi grupami AIG i Brandes oraz szwajcarską Unigestion.
WIOF przyjmuje wpłaty od inwestorów z Polski od końca kwietnia. Korzysta w tym zakresie z pośrednictwa Expandera. Wpłaty przyjmowane są w złotych, dolarach i euro. Do tej pory WIOF oferował 2 subfundusze, do których dołączy teraz sześć kolejnych. Inwestują w akcje globalne, amerykańskie i europejskie oraz dolarowe obligacje – pisze „Parkiet”.