Fundacja Banku Millennium została mecenasem programu edukacyjnego Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w dniach 14-16 października w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.
Patronat nad Warszawskimi Targami Sztuki, a w szczególności ich częścią szkoleniową, jest elementem działań na rzecz edukacji kulturalnej realizowanej przez Fundację Banku Millennium i kontynuacją ponad 25 letniej tradycji mecenatu kultury prowadzonej przez Bank Millennium.
Działalność Fundacji Banku Millennium opiera się na trzech filarach: wolontariacie, kulturze i edukacji. Wspieramy pracowników Banku Millennium w realizacji ich działań wolontariackich, prowadzimy edukację finansową dzieci przedszkolnych i młodzieży szkolnej. Misją Fundacji jest również promocja kultury.Warszawskie Targi Sztuki, oprócz promowania sztuki mają także niezaprzeczalną wartość edukacyjną. Podczas imprezy organizowane są warsztaty artystyczne dla dzieci oraz eksperckie wykłady na tematy związane z rynkiem sztuki, inwestowaniem w sztukę oraz poruszane zagadnienia dotyczące rynku antykwarycznego i fotografii kolekcjonerskiej – podkreśla Iwona Jarzębska, Prezes Fundacji Banku Millennium.
Warszawskie Targi Sztuki są ważnym wydarzeniem artystycznym, które co roku gromadzi szerokie grono marszandów, kolekcjonerów, kuratorów oraz miłośników sztuki. W tym roku około 50 wyselekcjonowanych polskich i zagranicznych galerii oraz antykwariatów wystawi blisko 1000 dzieł sztuki, m.in. obrazy, rzeźby oraz obiekty antykwaryczne. Jest to jedyna impreza, podczas której można obejrzeć i zakupić prace zarówno klasyków współczesności, jak i młodszych twórców odnoszących już sukcesy. Udział w targach jest również dobrą okazją do zapoznania się z zasadami inwestowania w sztukę, które staje się coraz popularniejszą formą pomnażania dochodów.
Badania rynku pokazują, że chociaż Polacy nie tak często inwestują w sztukę, to taki sposób lokowania pieniędzy staje się coraz bardziej popularny. Część klientów banków może być zainteresowana alternatywnymi formami inwestycji w tym Art Bankingiem . Nabywanie dzieł sztuki może być sposobem na dywersyfikację portfela, a także realizację kolekcjonerskiej pasji, niezależnie czy mówimy o obrazach, biżuterii czy antykach. Przykład krajów zachodnich pokazuje, że aukcje osiągają coraz większe obroty, a pojedyncze dzieła sztuki – coraz wyższe ceny– mówi Arkadiusz Stolarski, Dyrektor Departamentu Bankowości Prywatnej Banku Millennium.