Podczas warsztatów omawiane były konkretne przypadki, zgłaszane przez samych uczestników. Przedsiębiorcy mogli porównać swoje doświadczenia w zakresie planowania, wdrażania i kontroli kolejnych etapów rozwoju biznesu z doświadczeniami innych firm.
W trakcie dotychczasowych spotkań przedsiębiorcy najczęściej pytali o to jak ich firma, znajdująca się w danej sytuacji finansowej i na konkretnym etapie rozwoju, może inwestować, korzystając nie tylko z własnych środków. Osoby z małych i średnich firm, reprezentujących niemal wszystkie branże, interesowały się jakie są ich szanse
np. na kredyt, jeżeli wcześniej banki odmawiały im tego rodzaju wsparcia. Pytano też o inne sposoby finansowania, takie jak leasing czy faktoring. Przedsiębiorcy razem z ekspertami wypełniali też krok po kroku dokumenty niezbędne do ubiegania się o unijne fundusze. Okazało się, że przygotowanie niezbędnych formularzy i dokumentacji jest skomplikowanym procesem zwłaszcza dla osób, które robią to po raz pierwszy.
Jeśli chodzi o obsługę bankową, przedsiębiorcy zwracali uwagę na koszty współpracy z bankiem, dostosowanie oferty do ich potrzeb, zwłaszcza produktów depozytowo-kredytowych oraz możliwość korzystania z nowoczesnych kanałów dostępu, np. Internetu. Istotna dla nich była też pomoc instytucji finansowych w zdobyciu środków UE.