Użytkownicy kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK mogą już płacić zbliżeniowo zegarkami Garmin z funkcją Garmin Pay. Płatności takie można realizować we wszystkich terminalach zbliżeniowych w Polsce i na świecie. Rozwiązanie Garmin Pay wykorzystuje tokenizację Visa
Od kwietnia br. kartami Visa wydanymi przez Bank Zachodni WBK można płacić zbliżeniowo za pomocą zegarków marki Garmin z funkcją Garmin Pay. Płatności zbliżeniowe smartwatchem są możliwe dzięki wykorzystaniu tokenizacji Visa, która pozwala bankom na udostępnianie konsumentom nowoczesnych rozwiązań płatniczych dostarczanych przez zewnętrzne firmy.
Jak wynika z badania Visa, niemal 90% respondentów w wieku od 18 do 34 lat – tzw. milenialsów – uważa, że do 2020 r. będzie zarządzać pieniędzmi lub dokonywać płatności głównie z wykorzystaniem smartfonu, tabletu lub urządzenia ubieralnego.
– Udostępnienie Garmin Pay przez Bank Zachodni WBK użytkownikom kart Visa było możliwe dzięki wcześniejszemu wdrożeniu przez bank tokenizacji Visa – za jej sprawą wprowadzanie tego typu rozwiązań na rynek staje się dla banków dużo łatwiejsze i możliwe do zrealizowania w krótkim czasie – mówi Jakub Kiwior, dyrektor generalny na Polskę i Węgry, Visa.
Zobacz też: BZ WBK wprowadza płatności Garmin Pay
Aby rozpocząć płacenie z Garmin Pay, klienci Banku Zachodniego WBK muszą zainstalować na swoim smartfonie aplikację Garmin Connect Mobile, połączyć zegarek Garmin z aplikacją i dodać do niej swoją kartę Visa. Karta zostanie zamieniona na bezpieczny token przez system tokenizacji Visa i umieszczona w tzw. bezpiecznym elemencie w zegarku. Jeżeli podczas dokonywania płatności telefon użytkownika będzie zsynchronizowany i połączony z zegarkiem Garmin, na ekranie urządzenia wyświetli się powiadomienie na jej temat.
– Płacenie z Garmin Pay jest wyjątkowo łatwe i szybkie – wystarczy wybrać na zegarku Garmin funkcję portfela, podać kod ustalony podczas aktywacji portfela i w ciągu 60 sekund zbliżyć zegarek do terminala. W ciągu doby można dokonywać następnych płatności bez ponownego podawania hasła pod warunkiem, że zegarek pozostanie założony. Jeżeli jednak w tym czasie zegarek przestanie monitorować nasze tętno – np. po zdjęciu go z ręki – to przy kolejnej transakcji zostaniemy poproszeni o podanie kodu – komentuje Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska.
Źródło: Visa