PIOMA realizuje zamówienia na urządzenia dla przemysłu morskiego od początku lat 90-tych. Dotychczas współpracowała z firmami niemieckimi (Krupp, Lubeck, Hatlapa, Kocks) i norweskimi (TTS, AKTRO, HYDRALIFT, NATIONAL OILWELL). Spółka dostarcza konstrukcje dźwigowe, wciągarki, urządzenia do podwodnego wydobycia ropy naftowej i gazu (subsea), suwnice bramowe, kompensatory położenia, podajniki współpracujące z urządzeniem wiertniczym.
„Umowa z norweskim kontrahentem potwierdza naszą silną pozycję także w segmencie wydobycia surowców spod dna morskiego. Warto podkreślić, że odbiorcy tych urządzeń mają bardzo wysokie wymagania technologiczne i wytrzymałościowe co do kupowanego sprzętu. Musi on także spełniać międzynarodowe standardy dotyczące bezpieczeństwa pracy. Myślę, że to najlepsze referencje dla maszyn produkowanych w spółkach z Grupy Famur” – powiedział Waldemar Łaski, wiceprezes zarządu FAMUR SA.
Sprzedaż na rynki zagraniczne Grupy w 2005 roku kształtowała się na poziomie 37% skonsolidowanych przychodów. Najważniejsze rynki zbytu Grupy Famur to Czechy i Rosja.
W I półroczu 2006 Grupa Famur zanotowała przychody na poziomie 296,82, a skonsolidowany zysk netto wyniósł 53,35 mln zł.