Wakacje to jeden z najbardziej pracowitych okresów dla właścicieli mieszkań przeznaczonych na wynajem. Studenci po zakończonej sesji egzaminacyjnej rozglądają się za pokojem, który zajmą jesienią. Pozostali korzystają z dłuższych dni i słonecznej pogody, które ułatwiają oglądanie dostępnych na rynku nieruchomości i sprawiają, że przeprowadzka jest mniej uciążliwa. W związku ze wzmożonym zainteresowaniem mieszkaniami na wynajem, ich właściciele nie muszą rezygnować z urlopu, ponieważ wszelkimi kłopotliwymi obowiązkami w ich imieniu mogą zająć się profesjonaliści.
Na rynku nieruchomości na wynajem panuje duża konkurencja. Coraz więcej klientów szuka mieszkań kompletnie wyposażonych i umeblowanych, czyli takich, do których można wprowadzić się i wygodnie zamieszkać niemal z dnia na dzień. Urządzanie wnętrz pod wynajem to umiejętność łączenia prostych, sprawdzonych rozwiązań z indywidualnymi oczekiwaniami najemcy.
Wyposażenie i umeblowanie
Nowoczesny sprzęt RTV i AGD (w tym lodówka, pralka, zmywarka, płyta indukcyjna, kuchenka mikrofalowa) oraz zabudowa kuchenna i pojemne szafy wnękowe to obecnie standard. Coraz większą grupę klientów stanowią najemcy poszukujący mieszkań, do których można wprowadzić się „od zaraz”, w których znajdują się nawet dekoracje okienne, talerze czy sztućce.
Funkcjonalność
Odpowiednie rozplanowanie układu mebli pozwala stworzyć wnętrze na tyle uniwersalne, że będzie odpowiednie dla różnych najemców, co pozwala uniknąć niepotrzebnych zmian w przypadku wygaśnięcia umowy najmu i konieczności znalezienia kolejnego najemcy.
Kolorystyka
Modne trendy, takie jak wzorzyste tapety czy użycie mocnych, żywych kolorów na ścianach szybko przemijają. Warto zatem postawić na nowoczesne, ale proste rozwiązania, również w kwestii kolorystyki. Doskonale sprawdzają się jasne, neutralne barwy, pozostawiające jednocześnie pole do urozmaicenia wnętrza kolorowymi dodatkami (obrazki, poduszki, szklane ozdoby) nadającymi mu indywidualny charakter.
Standard
Podstawą sukcesu jest dopasowanie standardu wyposażenia nie tylko do poszukiwanego najemcy, ale również do lokalizacji. Czego innego oczekuje kadra menadżerska, a co innego będzie odpowiednie dla grupy studentów. Najważniejsze to określić, jaka grupa najemców nas interesuje, a następnie zastanowić się, czy nasze oczekiwania są uzasadnione. Kolejny krok to dopasowanie umeblowania do posiadanego przez nas budżetu i oczekiwań potencjalnych najemców.
Jakość
Nie warto oszczędzać na elementach wyposażenia, szczególnie na meblach. Jeżeli wybierzemy produkty droższe, ale dobrej jakości, ostatecznie oszczędzamy, ponieważ nie będziemy musieli każdorazowo wymieniać ich po zmianie lokatora.
Źródło: Questia Sp. z o.o.