PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościAnalizyLimity „Rodziny na swoim” wzrosły w 13 miastach wojewódzkich

Limity „Rodziny na swoim” wzrosły w 13 miastach wojewódzkich

Analizy 03.04.2012 (08:15)
Kredyty

Łatwiej będzie kupić mieszkanie z rządowym dofinansowaniem w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Wrocławiu. Pogorszyły się za to, już wcześniej praktycznie niemożliwe do spełnienia, warunki dostępu do kredytów z dopłatą w Warszawie i Krakowie  – wynika z dziś zaktualizowanych przez BGK limitów cen w programie „Rodzina na swoim”.

BGK opublikował nowe limity cenowe w programie „Rodzina na swoim”. Potwierdzają one szacunki prezentowane już przez Home Broker w publikacji z 29 marca. Średni limit ceny metra kwadratowego kwalifikujący do rządowego wsparcia wzrósł od 1 kwietnia w 13 miastach wojewódzkich, a spadł jedynie w 4 (Warszawa, Kraków, Opole, Kielce). Dla pozostałych obszarów (poza miastami wojewódzkimi) zmiany były mniej dynamiczne, a przeciętna wyniosła zaledwie 0,4 promila. W tym gronie do spadku limitów doszło w 8, a wzrostu w 7 lokalizacjach.

W stolicy spadek o ponad 500 zł za metr

Wśród miast wojewódzkich największy spadek limitu ceny nastąpił w Warszawie. Obecnie z dofinansowaniem można kupić mieszkanie deweloperskie, którego cena nie przekroczy poziomu 5904 zł za metr. W marcu było to 6435 zł za metr. Analogiczny, ponad 8-proc. spadek, dotyczy też stołecznego rynku wtórnego, na którym dziś z dofinansowaniem można kupić mieszkanie o cenie nieprzekraczającej 4723 ,2 zł za m kw. Od kwietnia niższe limity obowiązują też w takich miastach wojewódzkich jak Kraków, Kielce i Opole. W tym pierwszym różnica wynosi 4,2%, a w pozostałych nie znacznie przekracza 1%.



>>> Kliknij aby powiększyć

W 13 miastach limit rośnie

Odmienna sytuacja ma miejsce w 13 miastach. Największy wzrost zanotowały limity w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. W miastach tych z dofinansowaniem można dziś kupić mieszkanie deweloperskie, którego cena nie przekroczy poziomu 3807 zł za metr. W marcu było to 3505,5 zł za metr. Wyróżnić warto też Wrocław, gdzie limit wzrósł o 3,7%. Dziś dla rynku pierwotnego wynosi on 5187,5 zł za metr i zastąpił wartość 5002 złotych. W pozostałych miastach wojewódzkich wzrost limitów nie przekracza znacznie 2%.

W wielu miastach rodzina nie będzie na swoim

Dziś opublikowane limity nie doprowadzą do znacznych zmian z perspektywy całego rynku nieruchomości. Dostępność mieszkań w programie „Rodzina na swoim” jest bowiem niewielka już od ostatniej nowelizacji ustawy, która zmieniła sposób liczenia wskaźnika (koniec sierpnia 2011 roku). Od kwietnia do grona miast, w których z dofinansowania praktycznie nie będzie można skorzystać dołączyła Warszawa. Poza nią „Rodzina na swoim” raczej nie pomoże w zakupie własnego „M” w Krakowie, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Znacznie łatwiej z dopłat skorzystać w Łodzi, Katowicach i Gdańsku. W miastach tych nawet kilkadziesiąt procent mieszkań o powierzchni do 75 m kw., wystawionych dziś na sprzedaż spełnia wymagania cenowe programu. W jeszcze lepszej sytuacji są mieszkańcy Bydgoszczy, w której już od dawna większość sprzedawanych mieszkań posiada odpowiednią cenę metra kwadratowego.

Źródło: Home Broker

Home Broker kredyt hipoteczny kredyty mieszkaniowe kredyty z dopłatą 2012-04-03
Redakcja PRNews.pl
Tagi: Home Broker kredyt hipoteczny kredyty mieszkaniowe kredyty z dopłatą

Sprawdź także:

a 0 ZEN.COM uruchamia transfery gotówkowe w Europie. Wpłata w punkcie trafia na konto w 15 minut
27.08.2026 (14:48)

ZEN.COM uruchamia transfery gotówkowe w Europie. Wpłata w punkcie trafia na konto w 15 minut

Użytkownicy ZEN.COM mieszkający w krajach Europy mogą wpłacić gotówkę w ponad 20 tys. punktów w 20 krajach i wysłać …

a 0 PZA odpowiada zarządcom VB Leasing w sporze o prawo głosu. Powołuje się na ekspertyzę prof. Szczęśniaka
27.08.2026 (13:12)

PZA odpowiada zarządcom VB Leasing w sporze o prawo głosu. Powołuje się na ekspertyzę prof. Szczęśniaka

Podmiot Zarządzający Aktywami nie zgadza się ze stanowiskiem zarządców VB Leasing i VB Leasing Automotive, jakoby …

a 0 Erste Bank Polska udostępnił Google Pay dla dzieci w wieku 7–12 lat
27.08.2026 (13:05)

Erste Bank Polska udostępnił Google Pay dla dzieci w wieku 7–12 lat

Erste Bank Polska udostępnił od tego tygodnia Google Pay dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Rodzic może dodać kartę …

a 0 Pekao aranżerem konsorcjum bankowego dla CLIP GROUP na 342 mln euro
27.08.2026 (13:03)

Pekao aranżerem konsorcjum bankowego dla CLIP GROUP na 342 mln euro

Bank Pekao ma największy udział w wartym 342 mln euro finansowaniu konsorcjalnym spółek z branży logistycznej CLIP …

a 0 Wakacyjne szkody komunikacyjne. Link4 podaje przykłady od kuny po zderzenie za 1,2 mln zł
27.08.2026 (12:59)

Wakacyjne szkody komunikacyjne. Link4 podaje przykłady od kuny po zderzenie za 1,2 mln zł

Zniszczona przez kunę maska za 9 tys. zł, rysy na lakierze od bociana za 18 tys. zł, wgniecenia po gradzie za 46 …

a 0 Millennium Leasing wprowadza pożyczkę leasingową dla transakcji od 2,5 mln zł
27.08.2026 (12:53)

Millennium Leasing wprowadza pożyczkę leasingową dla transakcji od 2,5 mln zł

Millennium Leasing poszerzył ofertę o pożyczkę leasingową. Produkt jest dostępny dla transakcji o wartości od 2,5 …

PRNews.pl

Zobacz również

Bank chętnie przyjmie przelew. Z gotówką każe się gimnastykować

Bank chętnie przyjmie przelew. Z gotówką każe się gimnastykować

Mikroprzedsiębiorca kończy dzień z kilkudziesięcioma tysiącami złotych…

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Reklama na Facebooku obiecuje elitarną kartę PLL…

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Credit Agricole zablokował konto klientce, choć wcześniej…

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

Największy polski bank przechodzi od klasycznego private…

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Koncern Meta chce poprawić bezpieczeństwo użytkowników aplikacji…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

Williams Anthony Dauria:

https://uploads.disquscdn.com/images/f1296da62232f5d183b02bf1dcc60a17c6c610eee75c6d16cb26b2e884940054.jpg …

śr., 19 sie 2026 (15:52) • Świąteczna kampania Pilnej Pożyczki w Internecie

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców