Najwięcej infekcji, zarówno w Polsce jak i na świecie, spowodował W32/Sdbot.ftp. Drugim najczęściej wykrywanym złośliwym kodem był robak Netsky.P, który rozprzestrzenia się za pomocą wiadomości email wykorzystując lukę w zabezpieczeniach programu Outlook (okienko podglądu wiadomości) oraz sieci wymiany plików P2P. Robak ten pojawił się już ponad dwa lata temu i wciąż jest jednym z najczęściej wykrywanych zagrożeń.
Kolejnym niebezpieczeństwem okazał się Exploit/Metafile, wykorzystujący lukę w zabezpieczeniach systemu Windows w przetwarzaniu plików WMF. Wirus ten jest bardzo często wykorzystywany przez hakerów na stronach internetowych. Duża ilość infekcji spowodowana jest lekceważeniem przez użytkowników aktualizacji systemu Windows i towarzyszących mu programów, np. Outlook.
W Polsce na drugim miejscu pojawił się Exploit.C, który umożliwia hakerom wykonywanie w zainfekowanych komputerach niepożądanych działań, takich jak wykradanie zgromadzonych poufnych danych. Rozprzestrzenia się standardowymi sposobami, w załącznikach wiadomości email, Internet lub poprzez płyty CD.
Dziewięć z dziesięciu najczęściej wykrywanych zagrożeń na świecie nie zmieniło swojej pozycji w zestawieniu, w porównaniu z poprzednim miesiącem. Nowością na liście jest trojan Lowzones.QF, który wykonuje zrzuty zawartości ekranu komputera do plików graficznych lub wykrada z zainfekowanego komputera poufne dane użytkownika. W rankingu marca znalazły się także takie zagrożenia jak Tearec.A (CME-24), znany jako Kamasutra oraz Sober.AH (CME-681), który był odpowiedzialny za alarm w październiku 2005.