Od początku grudnia klienci PKO Banku Polskiego mogą korzystać z nowej, zmienionej wersji przelewu zagranicznego i walutowego w serwisie internetowym iPKO. Dzięki wprowadzonym zmianom zrobienie takiego przelewu jest teraz prostsze, szybsze (mniej kroków), bardziej zautomatyzowane oraz czytelniejsze i bardziej zrozumiałe. Klienci teraz będą też widzieć w iPKO informację, że ich Konto Oszczędnościowe Plus zostało objęte promocją na nowe środki.
Teraz, gdy klienci PKO Banku Polskiego wykonujący przelew zagraniczny i walutowy w iPKO, wpiszą podstawowe dane tego przelewu, kolejne pola będą prezentowane odpowiednio dla konkretnego scenariusza przelewu, np. różne w przypadku przelewów do krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, USA i Chin.
Są też nowe funkcje, w tym takie, które wyróżniają PKO Bank Polski na rynku:
- możliwość wskazania kodu celu płatności (wymaganego przez niektóre kraje np. Chiny),
- powiadomienia o statusie przelewu (w wiadomości SMS informacja o tym, czy przelew doszedł do odbiorcy, czy został zwrócony do nadawcy),
- wyszukiwarka kodu BIC (bezpośrednio na formatce przelewu wyszukiwanie według kryteriów: kraj, miasto, nazwa banku),
- rozpoznawanie potencjalnych duplikatów przelewów (żeby pomyłkowo nie wykonać kolejny raz tego samego przelewu do tego samego odbiorcy na taką sama kwotę).
- możliwość wskazania numeru rozliczeniowego dla banków w Kanadzie i Australii, zamiast kodu BIC (banki w tych krajach preferują identyfikację swoich oddziałów z wykorzystaniem tych numerów zamiast kodu BIC).
Klient dostaje też wiele podpowiedzi jak i dlaczego wypełnić niektóre pola, np. wyjaśniające zapis numerów rozliczeniowych do USA, Australii i Kanady. Jest także możliwość zlecenia przelewu do oddziałów zagranicznych PKO Banku Polskiego. Został też odświeżony wygląd, przykładowo – na liście walut oprócz skrótu waluty np. DKK prezentowana jest też flaga kraju i pełna nazwa „korona duńska”.
Klient dokonujący przelewu zagranicznego i walutowego może teraz szybko sprawdzić i wybrać (na jednym widoku) wszystkie rzeczywiście dostępne dla danego przelewu opcje trybu realizacji przelewu (standardowy, pilny, ekspres) oraz związane z nim opłaty, a także kto je pokrywa (nadawca, odbiorca, dzielone).
Teraz wykonanie przelewu zagranicznego i walutowego w PKO Banku Polskim zajmuje tylko 4 ekrany wraz z podsumowaniem i potwierdzeniem wykonania zlecenia. Jak wykonać taki przelew w serwisie internetowym iPKO? Trzeba wejść w sekcję „Płatności”, a następnie w „Przelew zagraniczny i walutowy”.
„Promocja na nowe środki” – nowa sekcja w ramach Konta Oszczędnościowego Plus w iPKO
Teraz klienci PKO Bank Polskiego wchodząc w iPKO w szczegóły Konta Oszczędnościowego Plus zobaczą nową sekcję – „Promocja na nowe środki”.
Znajdują się w niej najważniejsze informacje związane z taką promocją:
- oprocentowanie nowych środków,
- dzień odniesienia (w którym bank wylicza saldo pieniędzy na produktach depozytowych klienta i nadwyżkę nad tym saldem określaną przez bank jako nowe środki),
- okres promocyjnego oprocentowania na koncie klienta,
- kwota nowych środków objętych promocją,
- suma pieniędzy klienta w PKO Banku Polskim na dzień odniesienia.
W przypadku korzystania przez klienta z iPKO na urządzeniach mobilnych opisane funkcje dla wygody użytkownika dostosowują się do danego urządzenia (w technologii RWD). Są też dostępne w dwóch dodatkowych wersjach językowych (angielskiej i ukraińskiej).
Źródło: PKO BP