Założyciele serwisu przewidują dalszy wzrost wartości udzielonych pożyczek, gdyż ilość użytkowników szybko się zwiększa. – Po 3 tygodniach od uruchomienia na Monetto.pl zarejestrowało się ok. 3,5 tys. użytkowników – mówi Łukasz Banach Prezes Zarządu spółki Prender, twórcy Monetto.pl. – Oczekujemy, że po roku działalności liczba ta osiągnie 20 tys.– dodaje.
Dlatego Monetto.pl planuje wprowadzenia zmian, które zachęcą kolejne osoby do skorzystania z usług serwisu. W niedalekiej przyszłości poza dodatkowym gwarancjami finansowymi dla pożyczkodawców, na serwisie pojawi się szereg nowości. Wprowadzony zostanie dodatkowy segment, dla bardziej ryzykownych pożyczkobiorców. Zmianom ulegnie także system prowizyjny, tak by bardziej opłacalne było pożyczanie mniejszych kwot. Pojawią się także programy lojalnościowe.
Pomysły na ulepszenia podsunęli twórcom Monetto.pl sami użytkownicy, którzy w ramach konkursu przysłali ponad 1,2 tys. maili z propozycjami zmian.
Dużym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia dla pożyczkobiorców, oferowane przez partnerską spółkę BRE Ubezpieczenia. – Ponad 70% pożyczek jest ubezpieczonych – podsumowuje Łukasz Banach.
Zgodnie z przewidywaniami pojawiły się również pierwsze próby oszustw. Dzięki zaawansowanym narzędziom monitoringu wykryto 3 takie zdarzenia. Pozwoliło to na szybkie wycofanie aukcji i ochronę pożyczkodawców. Monetto.pl zwraca szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Dlatego każdy użytkownik przechodzi procedurę weryfikacji tożsamości. Dodatkowo potencjalni pożyczkobiorcy sprawdzani są pod kątem ich sytuacji finansowej. W tym celu Monetto.pl współpracuje z Krajowym Rejestrem Długów, InfoMonitorem Biurem Informacji Gospodarczej oraz firmą windykacyjną Kaczmarski Inkasso. Procedury zostały skonstruowane tak, by pogodzić wygodę weryfikowanego użytkownika z wymogami bezpieczeństwa. – Chcemy by poziom niespłaconych pożyczek na Monetto.pl był podobny jak w przypadku serwisów zagranicznych – wyjaśnia Banach. W 2007 r. na brytyjskiej Zopie nie spłacono jedynie 0,1 % pożyczek.