Revolut ogłosił dziś, że w kontach dla dzieci Revolut Junior pojawiła się opcja dodania współopiekuna i rodzinnej nauki finansów pod okiem obojga rodziców.
Klienci płatnych planów (Premium i Metal) mogą korzystać z modułu dla współopiekuna bezpłatnie. Rodzic może zaprosić drugiego rodzica korzystającego z dowolnego planu, w tym bezpłatnego planu Standard. Współopiekunem (Co-Parent) może być drugi rodzic, członek rodziny lub opiekun prawny dziecka.
Rodzice i opiekunowie mogą wykorzystać Revolut Junior, by nauczyć dzieci ważnej życiowej lekcji o finansach i posługiwaniu się nimi w sposób odpowiedzialny. Rodzice mogą wyznaczać dziecku Zadania – aby poznało wartość pieniądza, Cele – by nauczyło się oszczędzać, zasilać konto Kieszonkowym – by miało „stabilny dochód” na drobne wydatki. Oboje rodzice mają ten sam pełny wgląd i kontrolę nad transakcjami na koncie Revolut Junior dziecka.
Aby dodać drugiego rodzica do Revolut Junior, rodzic musi pobrać nową wersję aplikacji, wejść w zakładkę Junior i wyszukać zaproszenie dla drugiego rodzica (Co-Parent) w dole ekranu.
Moduł Co-parent w Revolut Junior jest obecnie dostępny dla klientów Premium i Metal w Europie (EEA i UK). Usługa zaprojektowana jest z myślą o dzieciach w wieku od 7 do 17 lat i składa się z karty, aplikacji i konta kontrolowanego przez rodziców lub opiekunów prawnych. Ponad 270 tysięcy dzieci korzysta już z Revolut Junior, w tym ponad 20 tysięcy w Polsce. W listopadzie aplikacja Revolut Junior miała swoją premierę w Australii. Revolut planuje udostępnić ją w najbliższej przyszłości także w Singapurze i Japonii.
5 sposobów na to jak uczyć dziecko finansów przez zabawę z aplikacją Revolut Junior:
- Siła rodzinnego spotkania: warto wykorzystać doświadczenie obojga rodziców i zaaranżować czas na regularne comiesięczne spotkanie przy stole aby porozmawiać z dzieckiem o finansach i wspólnie odpowiedzieć na wszystkie pytania dziecka w tym zakresie.
- Wyznacz swoje Cele: nauka tego jak ważne jest posiadanie oszczędności może zaprocentować w przyszłości, gdy dziecko stanie się dorosłe. Jeśli więc dziecko prosi o nową grę lub zabawkę, warto zachęcić je by ustawiło sobie taki Cel i zaczęło na ten cel odkładać. Rodzic może taki Cel wesprzeć bezpośrednio dodając do niego środki. Może to też zrobić dziecko przeznaczając na upragniony Cel część Kieszonkowego lub wykonując Zadania specjalne zlecone przez rodzica. Dziecko podejmuje więc decyzje ekonomiczne, pod czujnym okiem rodziców.
- Podziel się wiedzą: warto pokazać dziecku także aplikację z jakiej korzysta dorosły i opowiedzieć do czego służą poszczególne funkcje do zarządzania codziennymi finansami, na przykład budżetowania i kontroli wydatków – by zobaczyło analogię między swoją aplikacją i tą dla dorosłych.
- Cieszmy się tym co mamy: warto poprosić dziecko o ustawienie na stole 5 lub 10 ulubionych zabawek i zapytanie dlaczego wybrało każdą z nich. Dobrze przy tym podkreślić, że warto doceniać zabawki, które naprawdę nam się podobają, zamiast porównywać je z tymi, które mają koledzy i koleżanki.
- Pieniądze są ważne: warto zaproponować dziecku aby przeznaczyło chwilę na przejrzenie listy zakupów i wydatków, których dokonało w aplikacji i zastanowiło się czy nadal korzysta z tych przedmiotów oraz czy dany zakup był faktycznie potrzebny i wart wydanych pieniędzy.
Źródło: Revolut