Dobre wyniki osiągnęły również subfundusze w krajowej walucie. W okresie od 31.12.2007 do 31.03.2008 Superfund SFIO subfundusz A PLN wzrósł o + 7,05 proc., Superfund SFIO subfundusz B PLN + 11,16 proc., a Superfund SFIO subfundusz C PLN + 14,06 proc. W tym czasie fundusze akcji uniwersalnych straciły średnio 13,92 proc.
Kluczem do sukcesu funduszy Superfund jest stosowana szeroka dywersyfikacja oraz unikalna na polskim rynku strategii podążania za trendem. Fundusze Superfund inwestując w kontrakty terminowe futures mają możliwość generowania zysków nie tylko w czasie wzrostów, ale także w okresach spadku notowań danego instrumentu.
Wysokie stopy zwrotu osiągnięte przez fundusze Superfund były pochodną wykorzystania trendów na wielu rynkach finansowych oraz towarowych. Analizując poszczególne rynki z punktu widzenia siły trendu, w pierwszej kolejności należy wspomnieć o zdecydowanym wzroście notowań wielu towarów, którym przewodziły produkty rolne oraz metale szlachetne. Warto zwrócić również uwagę na istotny wzrost cen surowców energetycznych. Deprecjacja amerykańskiego dolara pozwoliła także na uzyskanie wysokich stóp zwrotu z pozycji w kontraktach terminowych na główne pary walutowe.
Pod koniec kwartału, odwrócenie się trendów na wielu rynkach, w tym na rynku metali szlachetnych i płodów rolnych, przyczyniło się do korekty wyników funduszy Superfund. Jednak historyczne wyceny pokazują, że po takich okresach, które są dobrym momentem dla inwestorów do korzystnego nabycia jednostek, fundusze Superfund ponownie osiągają wysokie stopy zwrotu, przebijając poprzednie szczyty. Przykładem mogą być wzrosty wartości jednostek od 18,25% (Superfund SFIO A) do nawet 35,49% (Superfund SFIO C) zanotowane od września 2007 do lutego 2008.