Revolut oficjalnie wchodzi na nasz rynek. Jego klienci będą mogli założyć bezpłatne mobilne konto i trzymać tam środki w 25 walutach. Firma obsługuje obecnie 50 tys. klientów z Polski i liczy na to, że do końca roku będzie miała ich 150 tys.
Revolut to fintech z Londynu, który oferuje swoim użytkownikom bezpłatne konto osobiste. Rdzeniem usługi jest aplikacja mobilna, za pomocą której można zarządzać finansami. Rachunek może być prowadzony w 25 walutach, a aplikacja umożliwia darmowe przelewy międzynarodowe i bezprowizyjne płatności na całym świecie. Do konta wydawana jest karta MasterCard lub Visa, a transakcje wykonywane za jej pomocą nie są obciążone kosztami przewalutowania.
Firma powstała w 2015 roku. Od tego czasu pozyskała 1,5 mln użytkowników i przeprocesowała transakcje o wartości 10 mld dolarów. Revolut obsługuje także polskich użytkowników. Obecnie ma ich 50 tys., ale plan zakłada, że do końca roku pozyska kolejnych 100 tys.
– Jesteśmy tu by dostarczyć polskim konsumentom alternatywę w postaci innowacyjnej bankowości i łatwy dostęp do usług finansowych dla każdego, kto chce zwiększyć bezpośrednią kontrolę nad swoimi finansami – mówi Nikolay Storonsky, założyciel i Prezes Revolut. – Chcemy nie tylko przedefiniować tradycyjne usługi finansowe, ale oprzeć je całkowicie na technologii, oferując cyfrowy portfel do zarządzania domowym budżetem i kategoryzacji wydatków, rozszerzony zakres bezpieczeństwa, z opcją zablokowania i odblokowania karty na jedno kliknięcie czy kontrolą dostępu opartą na geolokalizacji – dodaje.
Żeby założyć konto w Revolucie, należy pobrać aplikację ze sklepu Google Play lub App Store i przejść proces rejestracji. Procedura jest prosta i zajmuje kilka minut. Następnie m
ożna zamówić kartę Revolut. By to zrobić konieczne jest doładowanie konta kwotą co najmniej 20 zł. W aplikacji znajduje się też prosty manager finansów pozwalający śledzić wydatki w podziale na kategorie, sprzedawców i kraje. Niektórzy użytkownicy mogą już też kupować, przechowywać lub wymieniać kryptowaluty – Bitcoina, Litecoina i Ethereum.
Aplikacja pozwala ponadto na zakup ubezpieczeń turystycznych i polis chroniących telefon. W programie znajduje się też zakładka „Oferty”, pod którą w przyszłości zobaczymy najprawdopodobniej kupony zniżkowe lub rabatowe.
Zespół wsparcia klienta zlokalizowany jest w Krakowie. Country managerem został Karol Sadaj, który dołączył do Revolut w lutym 2018 roku. Wcześniej pełnił funkcję szefa marketingu Uber w Polsce, pracował w Google, PepsiCo i Philip Morris.
Revolut chce „rzucić wyzwanie dużym polskim bankom, zerwać z ograniczeniami i biurokracją oraz wyeliminować ukryte opłaty bankowe”. Tymczasem spółka sama ubiega się licencję bankową. Firma spodziewa się, że ją otrzyma w pierwszej połowie 2018 roku.