77 organizacji z 22 krajów otrzyma granty pieniężne w wysokości do 20 tys. dolarów od PayPal. Beneficjentów wybrali pracownicy firmy, którzy w ramach programu „Community Impact Grants”, przekazali wsparcie podmiotom działającym na rzecz aktywizacji i zwiększania możliwości ekonomicznych lokalnych społeczności. W Polsce grant trafi do Fundacji Ocalenie, która przeznaczy środki na realizację projektu tutorsko-stypendialnego „Wiedza do potęgi”, skierowanego do dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji i uchodźstwa.
Co roku pracownicy PayPal wybierają lokalne organizacje charytatywne, których działalność wpisuje się w misję firmy, którą jest tworzenie warunków do rozwoju ekonomicznego i poprawy kondycji finansowej ludzi na całym świecie.
Wśród globalnych projektów wspartych w ramach poprzednich edycji programu znajdują się m.in. mentoring zawodowy na rzecz młodych osób o niskich dochodach, wywodzących się z wykluczonych społeczności czy cykle szkoleniowe dla przedsiębiorców poszukujących pomocy w rozwoju swoich biznesów.
– Poprzez wsparcie lokalnych społeczności i wolontariat pracowniczy realizujemy naszą misję, działając zgodnie z wyznawanymi wartościami. Za pośrednictwem programu „Community Impact Grants” wspieramy środowiska, w których żyjemy i pracujemy. Dla nas jako firmy, to również doskonała okazja do zaangażowania naszych pracowników i zjednoczenia sił na rzecz wspólnego celu – mówi Franz Paasche, Główny Dyrektor ds. korporacyjnych w PayPal.
W ramach programu „Community Impact Grants” pracownicy PayPal uczestniczą w procesie przyznawania grantów i decydowania o wydatkowaniu środków na nie przeznaczonych. Zgodnie z ich wyborem w tym roku w Polsce wsparcie otrzymała Fundacja Ocalenie, która od 2000 r. pomaga osobom z doświadczeniem uchodźczym w budowaniu nowego życia w naszym kraju.
Grant przyznany przez PayPal zostanie wykorzystany na realizację programu „Wiedza do potęgi”, który Ocalenie prowadzi wspólnie z Fundacją BNP Paribas. Celem inicjatywy jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w wieku 9-18 lat z doświadczeniem uchodźstwa i przeciwdziałanie przedwczesnemu przerywaniu nauki. Programem objęte są osoby pochodzące z takich państw jak np. Ukraina, Tadżykistan, Irak, Iran, Uzbekistan, Syria czy Czeczenia.
„Wiedza do potęgi” opiera się na dwóch filarach: tutoringu, polegającym na wsparciu edukacyjnym dzieci przez przeszkolonych wolontariuszy oraz stypendiach naukowych i pomocowych, które pomagają pokryć opłaty szkolne i potrzeby edukacyjne, w tym np. książki, materiały piśmiennicze, zajęcia pozalekcyjne, obiady czy fundusz klasowy.
– Żadne dziecko nie powinno martwić się tym, czy będzie mogło wziąć udział w wycieczce szkolnej albo czy wystarczy mu na komplet podręczników. Poprzez program stypendialny, który jest nieodłączną częścią “Wiedzy do potęgi” staramy się zapewnić młodym osobom z doświadczeniem uchodźczym spokój i bezpieczeństwo. Tak, aby mogły skupić się na nauce, odkrywaniu i rozwijaniu zainteresowań, planowaniu przyszłości i po prostu – byciu dzieckiem. W tym roku wraz z Fundacją BNP Paribas obchodziliśmy 5-lecie programu – przez te lata przyznaliśmy łącznie 78 stypendiów naukowych i pomocowych, które realnie wpływają na szanse edukacyjne dzieci i młodzieży. Bardzo się cieszymy z nowych możliwości rozwoju programu i zwiększania skali wsparcia z każdym kolejnym rokiem – mówi Marianna Wartecka, członkini zarządu Fundacji Ocalenie.
Od 2020 roku pracownicy PayPal poświęcili już blisko 300 000 godzin na wolontariat. Z ich wsparcia skorzystało wiele organizacji na całym świecie.
Źródło: PayPal