„Gwarantowany Zysk” to grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie z gwarantowaną przez PZU Życie ochroną ubezpieczeniową i stopą zwrotu. Produkt zapewnia roczny zysk w wysokości 4,2%, bez ryzyka utraty zainwestowanego kapitału. Dodatkowo zysk nie podlega opodatkowaniu od dochodów kapitałowych.
– Gwarantowany Zysk jest odpowiedzią PKO BP na rosnące wymagania klientów oraz kontynuacją przyjętej wcześniej polityki produktowej, która zakłada cykliczne wprowadzanie do oferty atrakcyjnych produktów oszczędnościowych. Nasz nowy produkt gwarantuje zysk odpowiadający zyskowi z tradycyjnej lokaty oprocentowanej na poziomie 5,19% – podkreśla Gabriel Głusek, Dyrektor Zarządzający kierujący Pionem Bankowości Detalicznej.
Dodatkowymi korzyściami z inwestycji z „Gwarantowany Zysk” są:
– zwrot 100% kapitału w przypadku rezygnacji z ubezpieczenia w trakcie ochrony ubezpieczeniowej,
– wypłata 101% kwoty składki wskazanym uposażonym w przypadku śmierci ubezpieczonego,
– zwolnienie wypłaty dla uposażonych, z tytułu śmierci ubezpieczonego od podatku spadkowego.
Minimalna wpłata wynosi 5000 złotych. Produkt jest dostępny w oddziałach PKO BP w okresie od 27 marca do 17 kwietnia 2008 roku. W tym okresie zdeponowane środki nie podlegają oprocentowaniu. Ochrona ubezpieczeniowa trwa 18 miesięcy (od 18 kwietnia 2008 r. do 17 października 2009 r). Wniosek o zawarcie umowy można również przesłać w terminie do 14 kwietnia przez Internet, pobierając go ze strony www.pkobp.pl
Z przeprowadzonych na początku br. na zlecenie PKO BP, przez Kinoulty Research badań wynika, że nawet w okresie giełdowej hossy istnieje liczna grupa klientów zainteresowanych lokowaniem swoich oszczędności w bezpieczne produkty bankowe. Dla około połowy respondentów do najistotniejszych powodów wyboru lokaty w danym banku należą: posiadanie rachunku ROR w tym banku (53 proc. wskazań) i zaufanie do banku (46 proc.). Co ciekawsze zaufanie do banku miało większy wpływ na ten wybór przez najmłodszych (53 proc), niż na decyzje starszych respondentów (37 proc). Respondenci z wyższym wykształceniem częściej niż inni zakładali lokatę z uwagi na korzystanie w tym samym banku z innych usług, niż tylko prowadzenie ROR (20% vs średnie -10% i podst.-7%). Badanie przeprowadzono w oparciu o ankiety papierowe oraz wywiad oparty o test CBC (Choice-Based-Conjoint).