W spotkaniu uczestniczyła p. Ewa Junczyk – Ziomecka – Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, która odczytała list Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Prezydent podkreślił, że cennym walorem Gry jest zasada równych szans. Młodzi ludzie, nie tylko z całej Polski, ale także sąsiednich krajów, wszędzie, gdzie tylko jest dostęp do Internetu – tak samo w małych miejscowościach jak i w metropoliach – mają okazję wypróbowania swoich możliwości i talentów.
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to bardzo nowoczesny, program edukacyjny oparty na rozwiązaniach e-learningu. Uczestnicy Gry (3-6 osobowe zespoły uczniów szkół ponadgimnazjalnych dostają do dyspozycji wirtualne 100 000 zł, dostęp do notowań on line i do platformy internetowej, która umożliwiała zakup i sprzedaż akcji 60 giełdowych spółek lub zakładanie lokat bankowych oprocentowanych według rzeczywistych stawek, oraz – w dogrywce – obrót kontraktami terminowymi. Szkolną Internetową Grę Giełdową zainicjowała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, organizatorem jest Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego, której misją jest inicjowanie i wspieranie działań edukacyjnych, promujących Giełdę.
Czwarta edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej okazała się rekordowa pod wieloma względami. Średni dzienny obrót generowany przez młodych inwestorów wynosił ok. 13 mln złotych. Łącznie złożyli 337,2 tys. zleceń, a zwycięski zespół: Ewa_S0nEt_HyC z XLVII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi ponad pięciokrotnie pokonał WIG20, osiągając zysk z inwestycji 68,56 %.
W dotychczasowych trzech edycjach Gry wzięło udział ponad 10 000 uczniów i około 3000 nauczycieli z ponad 1 500 szkół z Polski i Litwy. W SIGG 4 uczestniczyła rekordowa ilość ponad 7000 uczniów w tym 12 szkół z Litwy i jedna z Ukrainy. Młodzi Polacy mieszkający i uczący się na Litwie, uczestniczą w SIGG już drugi rok. Choć mieli trudniejszy dostęp do informacji bardzo dobrze sobie radzili głównie dzięki dobrej współpracy zespołu i wypracowanej strategii opartej na szczegółowej analizie spółek i gospodarki polskiej.
Do piątej, kolejnej edycji Gry organizatorzy chcieliby zaprosić więcej szkół z Litwy i Ukrainy.