Potwierdzają się informacje, które podałem Wam kilka dni temu na łamach PRNews.pl – Raiffeisen Polbank uruchamia ofertę dla obywateli Ukrainy. Poszukuje też pracowników mówiących po ukraińsku do swojego call centre w Rudzie Śląskiej.
Na początek Ukraińcy dostaną możliwość wykonania za darmo jednego przelewu miesięcznie na Ukrainę. W ten sposób będą mogli przelewać zarobione w Polsce pieniądze do swoich rodzin na Wschodzie.
– Uważamy, że będzie to bardzo wygodna i atrakcyjna alternatywa dla przekazów pieniężnych, za pośrednictwem których zarobki z Polski transferowane są na Ukrainę, czy też dla wożenia przez granicę większej ilości gotówki, co może być i niewygodne i nie zawsze bezpieczne – przekonuje Tomasz Dymowski, dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej w Raiffeisenie. Dodaje też, że bank będzie pracować nad ofertą dla Ukraińców nie tylko w obszarze codziennych płatności i rozliczeń, ale także innych produktów finansowych.
Bank udostępni też pakiet materiałów marketingowych oraz informacyjnych w języku ukraińskim, w tym specjalną sekcję na swojej stronie internetowej. Przedstawiciele banku powiedzieli mi, że Ukraińcy są dla banku bardzo atrakcyjną grupą klientów. To osoby, które coraz chętniej osiedlają się na stałe w naszym kraju, zakładają rodziny, co sprawia, że rosną ich potrzeby konsumpcyjne, a więc biorą kredyty, także hipoteczne. Wraz ze wzrostem średnich zarobków w Polsce poprawia się też ich status materialny.
Raiffeisen będzie potrzebował pracowników mówiących po ukraińsku. – Obecnie poszukujemy do naszego call centre w Rudzie Śląskiej więcej osób, które mogłyby obsługiwać klientów w języku ukraińskim – powiedział mi Marcin Jedliński, rzecznik prasowy Raiffeisen Polbanku.
W listopadzie na łamach PRNews.pl opublikowaliśmy raport o liczbie obcokrajowców obsługiwanych przez banki w Polsce. Z danych, które zebraliśmy wynika, że Raiffeisen ma 42 tys. klientów narodowości ukraińskiej. Spośród banków, które udostępniły nam dane, jest liderem.
Ofertę dla obywateli Ukrainy wdrożyły w ostatnich dniach dwa inne banki – Getin Bank i Credit Agricole. Nad rozszerzeniem oferty pracuje też PKO BP. W przyszłym roku udostępni aplikację mobilną IKO w dwóch kolejnych językach – ukraińskim i rosyjskim.