Pod koniec maja zakończyła się pierwsza edycja PRotonów. PRotony to „nagrody przyznawane profesjonalistom w dziedzinie komunikacji, którzy odznaczają się nieprzeciętnym myśleniem, innowacyjnością i talentem. Głównym celem konkursu jest wyróżnianie specjalistów wyznaczających standardy w branży PR i przyczyniających się do sukcesu firm, w których pracują.”Zgłoszonych do konkursu kandydatów oceniają członkowie Akademii Ekspertów PR, którą tworzą uznani specjaliści działający od wielu lat w branży PR. To najnowsza wśród nagród branży PRowej, przyznawanych m.in. przez ZFPR i PSPR. Swego czasu wzbudziła nawet w tym środowisku wiele kontrowersji, bo ustawiała się w opozycji do tych już przyznawanych.
Nie bacząc jednak na środowiskowe animozje (jeden z współautorów tej rubryki jest związany z Fundacją InternetPR.pl) i biorąc pod uwagę, że my tu przede wszystkim o instytucjach finansowych piszemy, spieszymy donieść o sukcesach bankowych PRowców. Mało brakowało, a wśród wyróżnionych w pierwszej edycji konkursu, znalazłby się Marek Kłuciński, rzecznik prasowy PKO BP a także w innej kategorii zespół PRowy z Raiffeisena, w składzie Małgorzata Maj, Joanna Cegłowska i Marcin Jedliński.
Kłuciński startował w kategorii najlepszy rzecznik prasowy. Wśród nominowanych oprócz niego był jeszcze rzecznik PLL LOT i Mariusz Sokołowski z Komendy Stołecznej Policji. Laureatem tej kategorii został właśnie ten ostatni. Kłuciński zajął 2-gie miejsce na „pudle”.
W kategorii osoba/zespół ds. komunikacji firmy lub korporacji wygrała Katarzyna Szczepanik z n. Zespół z Raiffeisena w wyniku głosowania zajął 3 miejsce.
Szczegóły można zobaczyć tutaj: http://www.protony.pl/PRotony/wyniki
PRotona dostała natomiast Agnieszka Szmit, Account Director Weber Shandwick, odpowiedzialna m.in. za funkcjonowanie biura prasowego firmy MasterCard. Czyli jednak w jakiś sposób finansowo było. Agnieszce z tego miejsca serdecznie gratulujemy!
Gratulacje należą się też wyróżnionym bankowcom. Szczegółowe informacje o poszczególnych kandydatach można zobaczyć tutaj:
http://www.protony.pl/PRotony/kategorie
Polskie banki wyróżniają się w na tle rynku w wielu obszarach. To one należą do jednych z najbardziej innowacyjnych podmiotów. To właśnie też banki stawia się na wzór najlepiej komunikującego się z rynkiem sektora. Coś w tym jest. Wystarczy zresztą porównać banki z ubezpieczycielami czy TFI. Zupełnie inna klasa.
Wspominamy o PRotonach w kontekście wyróżnionych jeszcze z innego względu. O Raiffeisenie mamy nadzieję, że napiszemy wkrótce, natomiast M. Kłuciński już za tydzień będzie mógł w końcu odetchnąć i odpocząć. Tak, tak! Kończy się okres bezkrólewia w banku. Już za tydzień będzie ogłoszony nowy prezes PKO BP. My oczywiście wciąż stawiamy na Rafała Juszczaka. Tak sobie myślimy, że jednak nie tylko w PKO BP będą się cieszyć, że zniknie powód wytężonej od kilku miesięcy pracy.
Dlaczego? Niedawno media informowały, że fuzja Pekao SA i BPH może opóźnić się o kilka miesięcy. Powodem miało być zamieszanie wokół szefa GINBu i dodatkowych zapytań z tej instytucji skierowanych do Pekao SA. Jak się okazuje, szefa GINBu mianowano bardzo szybko, a z naszych jak zwykle bardzo nieoficjalnych informacji wynika, że przez te kilka miesięcy zapytać z GINBu po prostu… nie było! GINB milczał jak grób. Przynajmniej tak twierdzą nasze źródła zbliżone do jednego z zainteresowanych banków. Co to oznacza? Naszym zdaniem dokładnie to, że zielone światło na fuzję pojawi się po wakacjach (Włosi i tak biorą urlop). Prawdopodobnie główny w takim przypadku (o ile nasze źródła mają oczywiście rację) powód opóźnienia, czyli brak prezesa PKO BP, w końcu zniknie. A to oznacza, że i dział komunikacji Pekao SA odpocznie. Ten też miał przez ostatni czas niezły poligon. Jednym słowem – bankom gratulujemy rzeczników!