PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościKomentarzeKoniec pozytywnego sentymentu na Wall Street

Koniec pozytywnego sentymentu na Wall Street

Komentarze 11.08.2010 (20:41)

We wtorek rynki akcyjne osłabły. Blue Chips index Dow Jones spadł o 0,51% do 10 644,25 pkt., indeks szerokiego rynku S&P 500 obniżył się o 0,60% do 1 121,06 pkt., a indeks technologiczny Nasdaq Composite spadł o 1,24% do 2 277,17 pkt.

Już futures na indeksy giełdowe sygnalizowały bardzo negatywne otwarcie sesji. Kolejnym negatywnym czynnikiem były chińskie dane makroekonomiczne z zakresu handlu zagranicznego, co wskazuje na słabszy popyt na chińskie towary. Import wzrósł o wiele mniej niż oczekiwano. Najmocniej na tę informację zareagował sektor materiałów bazowych oraz sektor energetyczny.

Inwestorów nie pocieszyły nawet amerykańskie dane makroekonomiczne odnośnie aktywności przemysłowej oraz zapasów hurtowników. Na otwarciu indeksy giełdowe znalazły się głęboko w czerwonym kolorze i utrzymywały się tam aż do opublikowania oświadczenia FED o wysokości stóp procentowych oraz towarzyszącego tej decyzji komentarza. Bezpośrednia reakcja rynków akcyjnych była pozytywna, a indeks Dow Jones szybko odpracował niemal 1% stratę. Po krótkim czasie dobry nastrój stopniowo spadał i na zamknięciu Dow Jones wykazywał stratę rzędu 0,5%.

Amerykański bank centralny pozostawił w dalszym ciągu główną stopę procentową na rekordowo niskim poziomie 0 – 0,25%. Jednocześnie zadecydowała o wsparciu spowalniającej się gospodarki konkretnymi działaniami, czyli  będzie reinwestować dojrzewające MBS (mortgage-backed securities) w Treasuries (państwowe papiery wartościowe) z dłuższym okresem spłaty. W ten sposób FED zareagował na spowolnienie rozwoju gospodarki. Stara się zagwarantować dostateczną ilość pieniędzy na rynku i ponadto działania te nie zostaną wpisane do bilansu FED. Centralny bank stwierdził, że tempo ożywienia gospodarczego jest wolniejsze niż pierwotnie zakładano.

Po zamknięciu giełdy świetne wyniki kwartalne opublikowała firma Walt Disney (DIS). Zysk i przychody firmy znacznie przekroczyły oczekiwania analityków, a w aftermarket wartość akcji wzrosła o 1%. Dziś inwestorzy będą uważnie obserwować wyniki Cisco Systems (CSCO), które zostaną opublikowane po zamknięciu dzisiejszej sesji. Firma Macys (M) ogłosi raport przed otwarciem sesji.

Podczas wtorkowej sesji kiepsko radziły sobie głównie firmy z sektora materiałów bazowych oraz energetycznego. Straty wykazały takie firmy Caterpillar (CAT), Freeport-McMoRan Copper & Gold (FCX), U.S. Steel (X) czy Alcoa (AA). Złe wyniki miał także sektor półprzewodników, który znalazł się pod negatywnym wpływem m.in. obniżenia rekomendacji dla firm Intel (INTC) i AMD (AMD). Lepsze notowania miały bardziej defensywne sektory, jak np. telekomunikacja, FMCG oraz sektor farmaceutyczny.

Produktywność w przemyśle spadła w II kwartale o -0,9 % vs. oczek +0,1 %, a  jednostkowe koszty pracy wzrosły o +0,2 % vs. oczek. +1,5 %. Zapasy hurtowników za czerwiec wzrosły 0,1 % vs. oczek. +0,4 %.

W dzisiejszym w USA zostaną opublikowane następujące dane makroekonomiczne: MBA wnioski o kredyt hipoteczny, bilans handlu zagranicznego za czerwiec oczek. -42,1 mld USD, zapasy ropy, budżet państwowy za czerwiec oczek. -169 mld USD.

Na giełdzie surowców ropa Light Sweet kosztuje 79,70 USD za baryłkę, a złoto 1200,30 USD za uncję. Na giełdzie walut cross rates EUR/USD oscylują na granicy 1,3064. Giełdy azjatyckie: Nikkei -2,7%, HangSeng -0,84%, Shanghai Comp. +0,47%.

Źródło: Capital Partners

komentarze 2010-08-11
Redakcja PRNews.pl
Tagi: komentarze

Sprawdź także:

a 0 NetB@nk: liczba aktywnych użytkowników bankowości mobilnej rośnie, w internetowej nieznacznie spadła
24.09.2026 (21:40)

NetB@nk: liczba aktywnych użytkowników bankowości mobilnej rośnie, w internetowej nieznacznie spadła

Liczba aktywnych użytkowników bankowości mobilnej wzrosła w II kw. 2026 r. o 1,6 proc. kw./kw. i o 7 proc. r/r. W …

a 0 Generali daje klientom wybór w akcji urodzinowej. Legimi albo wpłata na fundację
24.09.2026 (21:36)

Generali daje klientom wybór w akcji urodzinowej. Legimi albo wpłata na fundację

Generali Polska zmieniło mechanikę akcji urodzinowej dla klientów zarejestrowanych w Programie Rabatowym. Zamiast …

a 0 UNIQA przekazała środki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę na program przeciw przemocy rówieśniczej
24.09.2026 (21:27)

UNIQA przekazała środki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę na program przeciw przemocy rówieśniczej

UNIQA przekazała Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę środki zebrane w programie łączącym sprzedaż polis szkolnych NNW z …

a 0 mBank jako pierwszy polski bank uplasował obligacje AT1 w euro
24.09.2026 (21:24)

mBank jako pierwszy polski bank uplasował obligacje AT1 w euro

mBank pozyskał 250 mln euro z pierwszej na polskim rynku emisji obligacji Additional Tier 1 denominowanych w euro. …

a 0 „Nie-Lalka" ING Banku Śląskiego. Twardoch, Chutnik i Chmielarz dopisali losy bohaterom Prusa
24.09.2026 (21:21)

„Nie-Lalka" ING Banku Śląskiego. Twardoch, Chutnik i Chmielarz dopisali losy bohaterom Prusa

Szczepan Twardoch, Sylwia Chutnik i Wojciech Chmielarz napisali opowiadania, w których bohaterowie „Lalki" …

a 0 Bank Pekao mecenasem spektaklu „Antropologia" w Teatrze 6. Piętro
24.09.2026 (10:09)

Bank Pekao mecenasem spektaklu „Antropologia" w Teatrze 6. Piętro

Bank Pekao objął mecenat nad spektaklem „Antropologia" w Teatrze 6. Piętro. Sztuka Lauren Gunderson w reżyserii …

PRNews.pl

Zobacz również

Oddała kurierowi kartę. Wyczyścili jej konto

Oddała kurierowi kartę. Wyczyścili jej konto

70-letnia kobieta straciła ponad 30 tys. zł…

AI uznała, że go stać. Wybrała mu ofertę sześć razy droższą

AI uznała, że go stać. Wybrała mu ofertę sześć razy droższą

Poprosisz sztuczną inteligencję o znalezienie najtańszego biletu,…

Erste proponuje 1500 zł do konta i 5,5% na lokacie. Sprawdzamy jakie stawia warunki i co jeszcze można zyskać

Erste proponuje 1500 zł do konta i 5,5% na lokacie. Sprawdzamy jakie stawia warunki i co jeszcze można zyskać

Erste Bank Polska wprowadził promocję Konta Erste…

Kolejny wyciek danych klientów Revoluta. Włamano się do firmy obsługującej handel akcjami

Kolejny wyciek danych klientów Revoluta. Włamano się do firmy obsługującej handel akcjami

Klienci Revoluta otrzymują informacje o kolejnym incydencie…

W tych bankach najchętniej braliśmy kredyty na mieszkania. Ranking za II kwartał

W tych bankach najchętniej braliśmy kredyty na mieszkania. Ranking za II kwartał

Banki pożyczyły w drugim kwartale na mieszkania…

Raporty PRNews.pl

Raport PRNews.pl: Aktywa banków – I kw. 2022 r.

Raport PRNews.pl: Aktywa banków – I kw. 2022 r.

Większość banków może się pochwalić wzrostem poziomu…

Raport PRNews.pl: Liczba obcokrajowców wśród klientów banków – I kw. 2022 r.

Raport PRNews.pl: Liczba obcokrajowców wśród klientów banków – I kw. 2022 r.

W pierwszym kwartale 2022 r. liczba obsługiwanych…

Raport PRNews.pl: Rynek kredytów hipotecznych – I kw. 2022

Raport PRNews.pl: Rynek kredytów hipotecznych – I kw. 2022

Pierwszy kwartał 2022 r. przyniósł spadek sprzedaży…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

PykPyk:

Zamiast zajmować się pierdołami niech dopracują swoją beznadziejną aplikację bankową bo ma podstawowe …

wt., 7 lip 2026 (16:36) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców